На Тернопільщині відкрили пам’ятник … полякам

Єдиний в Україні пам’ятник польським гусарам відкрили у селі Годів Зборівського району 25 жовтня. В урочистостях взяли участь генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський, гості фонду MOSTY (Варшава), голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, науковці та історики краю.

 Перед урочистостями відcлужили мессу у Поморянському костелі Святої Трійці. Поморянськими землями, на території яких окрім костелу розташований замок, у свій час володів польський король Ян III Собеський. Саме він у 1695 році спорудив пам’ятний знак польським гусарам на честь їхньої перемоги у битві із татарами під Годовим.

Цього року святкують 320 річницю від дня перемоги. Пам’ятник вдалось зберегти до наших днів, цього літа його відреставрували.

 Перемогу у битві під Годовим здобули спільною зброєю – українською та польською, наголосив радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський. За офіційними даними у битві воювали 400 польських гусарів проти 40 тисяч татарів. Та без підтримки місцевого населення цю перемогу отримали було б непросто, додав він.

Коментарі вимкнені.