На Тернопільщині відтворять битву УСС проти москалів

В межах акції із вшанування полеглих у Першій Світовій війні та відзначення 100-річчя заснування легіонів УСС, 10 серпня 2014 р. відбудеться історична реконструкція бою на горі Лисоня поблизу Бережан.
Це буде театралізоване військово-історичне дійство під назвою «Бій Легіону УСС проти підрозділів Російської Імперської армії», присвячене вшануванню пам’яті українців та вояків інших національностей, які загинули в роки Першої Світової війни в боях на горі Лисоня, а також 100-й річниці заснування УСС.
Битва на горі Лисоня між легіоном УСС, що воював складі австро-угорських коаліційних військ, та російською армією тривала з 12 серпня по 30 вересня 1916 року й вважається найкривавішою битвою Першої Світової війни за участі УСС.
На захід запрошені представники колишніх союзників Січових стрільців – посольства Турції та австрійські представники.

До 100-річчя створення Легіону Українських Січових Стрільців та 98-ї річниці боїв на горі Лисоня

8 серпня, Бібліотека БАТІ, 10:00
Науково-теоретична конференція «Українське Січове Стрілецтво як оборонний форпост Української державності» (Музей Б.Лепкого)

10 серпня, Меморіал УСС на горі Лисоні, 13:00
Громадське віче-реквієм пам’яті Українських Cічових Cтрільців:
– театралізоване військово-історичне дійство “Бій Легіону УСС проти підрозділів Російської імперської армії” (Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”)
– панахида за жертвами воєн та молебень за скоріше настання миру
– стрілецькі пісні у виконанні Львівського муніципального хору“Гомін”

15 серпня – 15 вересня, Музей Книги
Виставка «Січове Стрілецтво – гордість і пам’ять України»

Серпень – вересень, Музей Б.Лепкого
Виставка «УСС у філателії» (із приватних колекцій О.Поливка та О.Караневича)

Вересень
Науково-пізнавальна конференція для студентів БАТІ «Бережанщина на етапах становлення та еволюції Українського Січового Стрілецтва» (ДІАЗ у м. Бережани)
Круглий стіл за участю істориків та філологів району «Українські Січові Стрільці: феномен історії, літератури і сучасності» (Відділ освіти РДА)

Коментарі вимкнені.