На Тернопільщині віряни просять ОБСЄ захищати інтереси не лише Московського Патріархату

Про це йдеться у листі членів релігійних громад Української Православної Церкви Київського Патріархату Кременецького та Шумського районів, який вони написали до голови моніторингової місії ОБСЄ Марко Кіршбаума, повідомляє 0352.ua.

“Попри Ваш декларований нейтралітет у розгляді наших міжконфесійних проблем, все більше складається враження про мету Вашої роботи – захист прав та інтересів виключно однієї сторони – Московського Патріархату.

Ми, прості мешканці українських сіл, на відміну від церковників і Московського Патріархату і їхніх грошових мішків не маємо можливості їздити за кордон на зустрічі з Вашим керівництвом, не спроможні забезпечувати Вас автотранспортом та створювати інші комфортні умови перебування на Тернопільщині, як це робить УПЦ МП.

Останньою краплею стало те, що 15 січня, перебуваючи на Тернопільщині, Ви послуговувались транспортом Московського патріархату. Вже всім відомо, як ваші колеги за першим дзвінком біжать на зустрічі до всяких там Денисових, Мойсеєнків, Бойків. Вся Ваша місія перетворилася для нас на цілковитий фарс.

Як після цього маємо повірити у Вашу незаангажованість? В нас немає грошей, щоб винаймати адвокатів чи перекладати для Вашої зручності англійською брошурки та цидулки, як це робить Московський патріархат. Тому на зустрічах з Вами з нашої сторони присутні тільки прості селяни, а з Московського патріархату цілі юрби юристів та проплачених журналістів.

Ваша моніторингова місія, як завжди, нічого не бачить. Якщо ж Ви все-таки захочете знати де правда, поставте себе на наше місце. Ми не просимо чогось протизаконного, нікого не виганяємо з церков, а лише хочемо вибороти можливість рівноправного користування храмами, які ми будували за свої гроші та своїми ж руками. Церкви ми будували для себе і не наділяли московських попів правом вирішувати кому, як, і якою мовою молитися. А в Московському патріархаті привикли вважати, що церква це теж їхня власність, як і люксові автомобілі, палаци та інші вигоди, які вони купують на людські пожертви.

Просимо Вас визначитись, що Ви захищаєте: права простих людей чи інтереси заможних священиків», – зазначено у листі мирян Кременецького та Шумського районів.

Коментарі вимкнені.