На Тернопільщині за «виховання» сиріт праскою звільнять директора

Мельниця-Подільський обласний комунальний будинок-інтернат на Тернопільщині призначений для дітей з вадами психічного розвитку. Вихованці живуть і навчаються тут до 18 років. Підлітки розповідають – бувало, що за непослух їх «виховували» міліцією.

Як розповів тележурналістам каналу ZIK один з вихованців будинку-інтернату, «директор викликає міліцію, вона приїжджає і до нас руки простягає. А потім міліція з Галиною Андріївною домовляється куди нас відвезти».

Однак, до публічного скандалу, який спричинив прокурорське розслідування, причетний один із тутешніх вихователів. Наприкінці грудня хлопець з інтернату заявив – вихователь приклав йому до щоки гарячу праску. Фото із пораненою щокою дитини потрапило до обласних депутатів.

За словами депутата Тернопільської обласної ради Володимира Стаюри, це можна назвати катуванням, адже по-іншому  важко сказати. «От власне от це. Коли вже там виховують праскою, то це вже не знаю які методи».

Версії про походження травми на щоці не співпадали у директора інтернату та вихователя, якого звинуватив хлопець. Принаймні, так  зафіксовано у матеріалах депутатської перевірки.

Як стверджує Володимир Стаюра, директор сказала, що це діти придумали, намастили пастою, зняли на мобільний телефон і віддали це депутату. Хоча в їхніх словах свідчення розходилися.

Особисто вислухати директора та вихователя тележурналістам нам не вдалося – перша на лікарняному, другий – усунутий від роботи в дитбудинку. Однак виконувачка обов’язків керівника інтернату висловлює власну думку – дітей, мовляв, використовують для з’ясування стосунків вихователі, які посварилися через внутрішній конфлікт у колективі.

В.о. директора Мельниця-Подільського дитбудинку-інтернату Марія Семенюк, зокрема, зазначила: «Працювати стало дуже важко. За 20 років, що я працюю, такого ще не було. Я розумію, що є адміністрація, яка несе відповідальність, між працівниками мають бути якісь стосунки, але навіщо втягувати у конфлікти дітей».

Втім, у справі уже є офіційний висновок – від Борщівської районної прокуратури. Дитині таки нанесли легкі тілесні ушкодження, що стало підставою для порушення кримінальної справи. Однак праска у прокурорському висновку не фігурує. Як стверджує прес-секретар Тернопільської обласної прокуратури Леся Долішня, дійсно вихованцю нанесенні тілесні ушкодження, які за своїми морфологічними властивостями могли виникнути від механічної дії тупого предмету. Тобто, це не означає, що це опік, і не означає, що це праска»

Прокуратура передала справу на розслідування міліцінерам. А Тернопільська обладміністрація подала на звільнення директора будинку-інтернату, через те, що допустила «виховання» такими методами. Як реагуватиме на ситуацію в середині інтернату обласне управління соціального захисту, якому власне і підпорядковується дитбудинок, невідомо. Там не знайшли часу на розмову із тележурналістом

Коментарі вимкнені.