На Тернопільщині знаходиться центральний завод по виготовлення «лівої» горілки

Екс-генеральний директор Державного підприємства «Укрспирт» Михайло Лабутін назвав Хоростківський завод центральним у схемі виготовлення «лівої» горілки.

В інтерв’ю «Український правді» пан Михайло, який зараз перебуває у всеукраїнському та міжнародному розшуку, розповів про темні схеми у спиртовій галузі. Після його відходу, у галузь знову повернулися люди Юрія Іванющенка (він же друг Януковича «Юра Єнакієвський») та людина екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка Олексій Чеботарьов.

Саме ці дві групи налагодили в Україні майже всі схеми виготовлення «лівої» горілки. Зокрема, у на Хоростківському спиртзаводі під виглядом біоетанолу виготовляють необліковану оковиту, ку потім розвозять по всій Україні.

– Хто раніше керував усім ці процесом в “Укрспирті”? Це дві групи, – розповів «Українській правді» Михайло Лабутін. –  Одна – це Аврамов (Іван Аврамов, бізнес-партнер екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. – ЕП), який добре всім відомий.

Інша група – Чеботарьов (Олексія Чеботарьова раніше називали “смотрящим” за “Укрспиртом”, також він фігурував у справі про організацію завезення в Київ “тітушок”. – ЕП), який був завжди поруч з екс-главою МВС Віталієм Захарченко.

Ці дві групи керували всім процесом.

Після того, як я був усунутий з “Укрспирту”, які люди повернулися? Всі ті люди, які працювали там раніше, безпосередньо займалися “схемами” списання “лівого” спирту і виводили гроші з підприємства.

Зокрема, пан Довбіус (І. Довбіус в 2010 році керував відділом контролю обігу спирту концерну “Укрспирт”. – ЕП). Сьогодні він знаходиться в кабінеті на роботі.

Також це пан Пакуляк (Р. Пакуляк в 2010 році працював у відділі контролю виробництва концерну “Укрспирт”. – ЕП).

І пан Далибожик (Анатолій Далибожик, нинішній заступник директора ДП “Укрспирт”. – ЕП), якого сьогодні привели, це також їхня людина.

Пан Сосницький (Віталій Сосницький, нинішній заступник директора ДП “Укрспирт”. – ЕП), це теж людина, недалекий від них.

– Чи існує зараз боротьба за “Укрспирт” між конкретними групами?

– За Чеботарьовим стоїть пан Шокін (Віктор Шокін, генпрокурор. – ЕП). Це його хрещений батько.

Ви бачили два дні тому прес-конференцію генерального прокурора (колишнього Генпрокурора Віталія Яреми. – ЕП) і міністра МВС? Якщо раніше в справі по “Тітушкам” пан Чеботарьов фігурував, то зараз він звідти зник. І нікого вже не хвилює вбивство Вербицького.

З іншого боку – пан Хоменко, який має повний цикл виробництва лікеро-горілчаної продукції в Криму. Ще з тих часів пан Чеботарьов поставляв в Крим спирт на ці всі підприємства. І вся ця група працює спільно.

Крім того, тут свій інтерес має пан Іванчук, у якого на заводах “Укрспирту” знаходяться декілька установок з абсолютування спирту. Їх шість штук, і за минулої влади на цих установках списувався “лівий” спирт для горілки, яку виробляли Аврамов і Чеботарьов.

– Можете розповісти конкретніше, де ці установки знаходяться і як вони працюють?

– Є в Хоросткові, весь спирт списувався на цьому заводі. Установки також в Андрушівці (Житомирська область. – ЕП), у Житомирській області, в Сумській області. Але вся операція відбувалася на Хоростківський спиртзаводі. Це одне з найпотужніших підприємств, і на ньому стоїть лінія з абсолютування.

З ряду заводів західної України в Хоростків звозили чистий спирт нібито для виробництва біоетанолу.

Тобто по докуметов вони його туди везли, виробляли біоетанол і за документами передавали його “нафтовикам” – таким собі фірмам, на які всі списувалося. А спирт насправді їхав на підприємства, які виробляли “ліву” горілку.

Коментарі вимкнені.