На Тернопільщині знайшли ціле село гіпертоніків

Кожен третій житель села Романове на Тернопільщині – гіпертонік.

Сімейний лікар вирішила, що немає здорових селян , є – недообстежені, і пішла з тонометром від хати до хати, йдеться у сюжеті ТСН.

Учительці молодших класів тиск догори підганяють її учні і маленький онук. А ще корова, кілька поросят, птиця і город: “Хочеш не хочеш, а мусиш йти до хліва, мусиш обробити все – таке наше життя”, бідкається жінка. Але сільський лікар Галині Іванівні нагадує про 20 зайвих кілограмів і дієту.

Із тонометром по селу сімейний лікар ходить уже 10 років. Із тисячі з лишком пацієнтів понад 400 – гіпертоніки, тобто кожен третій.

Ціле село гіпертоніків – це не аномалія, каже лікар, це ретельно обстежене населення. А причини високого тиску до болю банальні – їх треба шукати в тарілках її земляків.

Сімейний лікар Тетяна Копець пояснює: “Тут люблять те, що і всюди люблять – гарно поїсти жирного і чим більше, і сало, і смалець, і солодощі”.

Така їжа щороку звужує судини на кілька відсотків, і цей процес шаленими темпами прискорює звичайна сіль.

Доведено, що селяни, особливо на західній Україні, споживають солі у кілька разів більше, ніж городяни, а насправді, добова норма має бути 5 грамів, це чайна ложка, а для людей що хворіють на гіпертонію ця кількість має бути зменшена в половину, тобто 2 – 2,5 грама.

Саме підвищений тиск причина інфарктів та інсультів, за кількістю яких Україна попереду всієї Європи.

Сімейний лікар, знайшовши всіх хворих у селі, вирішила боротися з українським феноменом – це коли на першому місці викопати картоплю, а на десятому подумати про здоров’я. Хворих вона витягувала з городів, видзвонювала, коли вони довго не приходили в амбулаторію, а тоді переконувала – урятувати своє серце простіше ніж здається.

Боротьба сімейного лікаря за сільські серця триває сутужно. Бо сала з картоплею її пацієнтам деколи так хочеться, що аж лоскотно всередині. Від того в селі Романове щороку було по два інфаркти та інсульти. Але зараз сімейний лікар може святкувати невелику перемогу – протягом останніх 3 років активно виявлених інсультів і інфарктів не було

Не більше 2 грамів солі на день знижують тиск на кілька пунктів, іще на кілька – відмова од жирного, мінус кілька позначок дає фізичний рух щодня і відмова від куріння. Прості речі рятують життя – вона це знає, як ніхто інший.

Коментарі вимкнені.