На території лікарні, де у відкритий колодязь провалилася дитина, виявили понад десяток відкритих люків


На Тернопільщині прогнилі дошки перекриття пожежного резервуару на території Шумської районної лікарні стали причиною смерті трьох-річної дівчинки. Дитина провалилася у водоймище.

Після цього випадку журналісти «Народного контролю» проінспектували територію лікарні і виявили ще 13 колодязів накритих аби як.

Молода сім’я Анотоновичів живе у селі Людище на Шумщині. Родичі не захотіли спілкуватися з журналістами. А от сусіди убитого горем подружжя не можуть повірити у те, що сталося. Кажуть — Мар’янка була хорошою, спокійною дитиною.

Того трагічного дня батьки разом із донечкою поїхали до районної лікарні зробити необхідні довідки для садочка.

«Дитина почала капризувати і батько її вивів на вулицю, наказав постояти пару хвилин, а сам пішов реєстратуру оформляти відповідні документи, вийшов на вулицю, а дівчинки нема», – розповідає керівник Шумського відділення поліції головного управління Нацполіції в Тернопільській області Анатолій Гнатюк.

Те, що дитина провалилася у підземне водосховище, побачили пацієнти лікарні. Одразу почали кликати на допомогу. Однак, дівчинку не встигли врятувати.

Наразі слідчі встановлюють, чому дитина довший час перебувала сама. Окрім того, перевіряють, чому водосховище не було загороджене.

«Пожежне водоймище було накрите дошками. Зараз їх забрали на експертизу, щоб встановити, чи вони були гнилі. Але відомо достеменно, що саме дошка не витримала ваги дитини і дівчинка провалилася у колодязь», – коментує керівник Шумського відділення поліції головного управління Нацполіції в Тернопільській області Анатолій Гнатюк.

За господарські об’єкти на території лікарні відповідає завгосп.

«Є працівник, що відповідає за протипожежну безпеку, за безпечні умови праці. Усю цю роботу виконає завідуючий господарством», – стверджує заступник головного лікаря з лікувальної роботи Шумської центральної районної лікарні Людмила Зінько.

Люк, де провалилася трьохрічна Мар’янка одразу ж накрили свіжими дошками. Однак поблизу цього водосховища розташоване ще одне у занедбаному стані, накрите кількома дошками і старою віконною рамою. Окрім того, на території лікарні журналісти «Народного контролю» знайшли ще 12 колодязів трьохметрової глибини без належних покришок.

Часткової провини за трагедію у лікарні не заперечують.

«Дошки не мали бути гнилими. Робили якісне накриття, яке, вочевидь, знищилося за зиму», – припускає заступник головного лікаря з лікувальної роботи Шумської центральної районної лікарні Людмила Зінько.

Правоохоронці запевняють — працівники, які мали б слідкувати, щоб люки були закриті також понесуть відповідальність за нещасний випадок.

У лікарні журналістів «Народного контролю» запевнили — протягом тижня усі колодязі та ще одне водосховище закриють. Обіцянку дотримали, уже на наступний день на усіх 14 колодязях поставили нові дерев’яні перекриття.

«Народний контроль» також простежить, аби винні у безгосподарності, яка призвела до нещасного випадку, були покарані.

Коментарі вимкнені.