Наглість друге щастя, або як на Тернопільщині знищили заповідник

Слідчі Головного управління Національної поліції Тернопільщини розслідують кримінальне провадження, розпочате щодо 39-річного уродженця Чернівеччини. Чоловік самовільно забудував величезну територію ландшафтного заказника загальнодержавного значення у Касперівцях Заліщицького району.

Як з’ясували правоохоронці, будівництво почалося ще 2010 року. Тоді підприємливий чернівчанин обвів парканом невеличку територію на березі Дністра. Згодом придбав документи на будиночок неподалік і вже огорожу пересунув, захопивши трохи більший шмат земельної ділянки. Почалося активне будівництво. На території виріс величезний триповерховий котедж. Але апетити у чоловіка росли. Метр за метром він вирубував лісові насадження, переносив паркани і врешті-решт вибудував цілий комплекс споруд із зонами відпочинку, плавальним басейном, власним бетонованим пірсом, що виходить до Касперівського водосховища. Як результат, вісімдесят сотих природного заказника перетворилися на бетоновано-муровану незаконну власність, на яку жодних дозвільних документів немає.

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження за частинами першою та другою статті 252 ККУ -умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду, що спричинило тяжкі наслідки та статтею 246 ККУ-незаконна порубка лісу. Збирається доказова база для інкримінування ще двох кримінальних статей – порушення правил охорони або використання надр та самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво. Правоохоронці також закликають громадські організації краю звернутися до суду і отримати дозвіл на знесення всіх цих незаконних новобудов. Поліція, у свою чергу, надасть усі докази незаконної діяльності чернівчанина.

Коментарі вимкнені.