Найстаріше дерево планети з’явилося перед найдавнішим закладом культури Тернопілля (відео)

Сьогодні, 16 вересня, у Тернополі, прямісінько під стінами обласного краєзнавчого музею, що заснований ще в 1913 році, з’явилося екзотичне дерево гінкго. Його привезли з Ужгорода, через Львів, після трьох днів перебування на стенді тернопільського видавництва на Львівському книжковому форумі. Висадили деревце, як символ пам’яті про визначного тернополянина, якого посмертно визнали почесним громадянином нашого міста, Ігора Ґерету.   

Ініціатором такого квесту для найстарішого дерева планети стала відома тернопільська дослідниця Лілія Мусіхіна. А садили і студенти історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету, і керівництво факультету, і небайдужі тернополяни, їхні діти, журналісти. Та найбільше приклався народний депутат України, свободівець Олексій Кайда. Адже саме він посприяв Лілії Мусіхіній та ініціативній групі у втіленні такого задуму.

Нагадаємо, гінкго вважається найстарішим деревом планети. Гінкго дволопатеве є пам’яткою природи світового значення і занесене до Червоної книги світу.

Довідка:

Ігор Петрович Ґерета (25 вересня 1938 – 5 червня 2002) – організатор і директор Інституту національного відро­дження України, що носить тепер його ім’я. Почесний громадянин Тернополя (посмертно). Написав понад 120 розвідок і статей у енциклопедіях, збірниках та періодичних виданнях України, Канади, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини. Видав більше 30 книжок Інституту національного відродження України. 25 вересня йому мало б виповнитися 75 років.

Детальніше про процес висаджування екзотичного деревця читайте на “Погляді” згодом

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

 

найдавніший заклад культури і просвітництва в області

 

Коментарі вимкнені.