Влада підготувала для абітурієнтів сюрприз наприкінці вступної кампанії – розповіла у Тернополі Лілія Гриневич

У Тернополі побувала фахівець в галузі освіти, Перший директор Українського центру оцінювання якості освіти, координатор руху “Суспільство знань” Лілія Гриневич. Київська гостя розповіла тернополянам про небезпечні реформи, які впроваджує чинна влада та нововведення, яким потішили 25 липня вступників законотворці.

За словами пані Лілії, сьогодні ЗНО перебуває в періоді стагнації. Його потрібно розвивати, але на сьогодні цього не відбувається. Навпаки з кожним роком на цей освітній захід виділяють все менше коштів. Це знижує якість контролю тестів. Тому у цьогорічних завданнях було багато помилок. А ще збільшується кількість тестів – немає відкритих запитань. Це спонукає школярів вчити факти, а не мислити та висловлювати свою думку.

До того ж вже наприкінці вступною кампанії, 25 липня, були внесені зміни до закону про престиж шахтарської професії. Згідно з ним, право вступати поза конкурсом мають не лише діти загиблих шахтарів, а й ті, батьки яких пропрацювали у шахті більше, аніж 15 років. А це доволі значна категорія.

На думку пані Лілії, це передвиборчий хабар для жителів Сходу.

Під час зустрічі йшлося також про підручники, які потрібно не переписувати, а зробити кольоровими та цікавими.

Отож, як бачимо, проблем в українській освіті вистачає. Та, чи вистачить глузду у наших політиків вирішити їх з користю для українців, питання поки що відкрите.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.