Не завжди «економія» коштів дозволяє заощадити бюджетні кошти, – Дмитро Добродомов
У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який дозволить поставити на ноги вугільну галузь, що вже багато років котиться у прірву.
Співавторами Проекту Закону №3301 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо державної підтримки вугільної галузі) є народні депутати, члени міжфракційного парламентського об`єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський, Андрій Антонищак, також кілька інших нардепів.
Зокрема депутати пропонують збільшити видатки Міненерговугілля за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» на понад 840 тис. гривень. Також йдеться про необхідність поновити бюджетну програму «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств» на 1 млн гривень.
З огляду на те, що за 8 місяців 2015 року вугледобувні підприємства Міненерговугілля видобули майже на чверть менше вугілля від запланованого, прийняття законопроекту, скерованого на підтримку галузі, є на часі.
Як зазначається у пояснювальній записці до документу, прийняття Закону дозволить забезпечити своєчасну стовідсоткову виплату зарплати працівникам державних вугледобувних підприємств, створити безпечні умови праці, а також покращити фінансово-економічний стан державних вугледобувних підприємств.
«Дуже хибною є думка про те, що «економія» коштів на державну підтримку та технічне переоснащення вугільної галузі дозволить заощадити бюджетні кошти. Насправді, одночасне закриття значної кількості шахт призведе до суттєвого збільшення навантаження на державний бюджет через необхідність фінансування вирішення соціальних проблем, недопущення завдання шкоди довкіллю шахтарських (і не тільки) регіонів, здійснення заходів з фізичної ліквідації підприємств тощо», – наголосили народні депутати.
Також йдеться про те, що зволікання може призвести до розвалу вугільної промисловості, техногенних катастроф екологічного характеру через некероване затоплення вугільних шахт та тяжких соціальних наслідків у вуглевидобувних регіонах.
Коментарі вимкнені.