Неймовірне захоплення тернополянина Олександра Башти (фото)

солдати УПА Тернопіль Олександр Башта

солдати УПА Тернопіль Олександр Башта

Олександр Башта Тернопіль солдатики УПА

Майже рік часу присвятив тернополянин Олександр Башта, щоб втілити свою мрію у реальність. Так  на світ з’явились шість 40-міліметрових фігурок, що зображають бійців армії УПА. За допомогою Інтернету він знайшов людей, які б виготовили скульптури за його ескізами.  За цю справу взялись скульптор Костя Ткаченко з Дніпропетровська та ливарник Павло Гарніцин з Севастополя.

“Головнокомандувач генерал Василь Кук, зв’язкова Калина, самий молодий, самий старший,  колоритний та просто кого  вподобав”, – розповідає “Погляду” чоловік.

„У моїй колекції – близько тисячі солдатиків з найрізноманітніших країн. Внутрішній голос якось каже мені – а чому в тебе своїх немає. От я і задумав зробити цю колекцію. Вибрав персоналії вояків УПА, підшукав їхні фотографії. Знайшов скульптора і ливарника які готові були взятися за роботу”, ― розповідає Gazeta.ua Башта.

Центрова фігура збірки – генерал Кук. Він зображений з американським карабіном М-2. Такі часом перепадали повстанцям разом з гуманітарною допомогою, яку перекидали групи підтримки з Заходу. Звʼязкова „Калина” ­­― Галина Лукан, на всіх відомих фотографіях зображена до пояса, тож нижню частину скульптор робив на свій розсуд. Жінка зображена з букетом квітів в руках.

„Фігура жінки-солдата є дуже рідкісною в будь-якій колекції. Переважно зображають чоловіків. Але ж жіноцтво зіграло важливу роль у боротьбі УПА, тож на спомин про них маємо в колекції „Калину”, ― каже автор ідеї.

Найважчий в колекції – кулеметник, якого відтворили з фотографії невідомого солдата. Фігурка важить 23 грами. Додатковий грам ваги, порівняно з іншими, додався саме завдяки кулемету МГ-42, який повстанець тримає на плечі.

„Я замовив колекцію солдатиків тиражем в 30 екземплярів. Кілька подарував друзям. Виставив фотографії в Фейсбуці, і одразу ж отримав замовлення від міської ради. Вони заберуть залишок тиражу. Є охочі купити ще, але ми просто не встигнем виготовити”, ― каже Башта.

Колекцію фігурок в спеціально виготовленій коробці автор планує продавати через роздрібних торговців по 300 гривень. Зазначає, що ціна суттєво знизиться, якщо вдастся отримати інвестиції на великий тираж.

Олександр Башта – колишній військовий льотчик. Останні 20 років пересувається на інвалідній колясці – отримав травму під час аварії на параплані. Заробляє на життя виготовленням меблів зі скла. Колекціонування солдатиків – одне з його численних хобі

 

-1 thoughts on “Неймовірне захоплення тернополянина Олександра Башти (фото)

Коментарі вимкнені.