Неймовірні ляльки з Тернополя – найкращі в Україні (фото)

Вона оберігає.

Вона виховує.

Вона дарує посмішку.

Вона здатна змінити світ!

Народна лялька.

Катерина Орлова-Гузова, майстриня, арт-менеджер.

17 травня ми повернулись із Черкас. А «Галицьке весілля» та «Галичанка» тепер житимуть у Черкаському обласному художньому музеї.

16 травня відбулось нагородження переможців Всеукраїнського заочного відкритого конкурсу ляльки – мотанки,  котрий було оголошено ще в грудні 2012 року.

Майже 150 школярів із загальноосвітніх шкіл. спеціалізованих шкіл-інтернатів, дитячих будинків, художніх шкіл, шкіл мистецтв, арт-студій, громадських організацій Черкащини виявили бажання стати його учасниками.. Отримавши розголос. конкурс вийшов за межі області , ставши міжрегіональним. Крім робіт дітей Черкащини, були представлені ляльки учасників з Тернопільської. Львівської, Київської та Луганської областей.

У каталозі робіт, який підготували організатори зазначено: «Створені на уроках праці, заняттях гуртка чи в родинному колі, ляльки вражають виразністю образів, що підкреслюють їхні назви: «Галицьке весілля» , «Чигиринська наречена», «Дівчина –-калина».

Були представлені на виставці ляльки тернополян. Пам’ятаєте, як у квітні “Галицьке весілля» і «Галичанка» поїхали  в Черкаси. Тож вони вже не вернуться! Бо вони перемогли! Два перших місця!!! А це означає, що ці ляльки залишаться в Черкаському обласному художньому музеї назавжди! Журі визнали їх серед кращих. Так що ми дуже раді, що саме тернопільські красуні тепер прикрашатимуть художній музей Шевченкового краю.

Отож нагадаю вам авторів ляьок-переможниць. Це мої п’ятикласниці Юлечка Максимів, Софійка Шишковська, Юлечка Гейна, Лєра Токарчук, Надійка Щур, та Софійка Канчук із Тернорільської загальноосвітньої школи №19.

Окрім цього, відзнаки журі отримали ляльки тернополянок Тані Тильчак («Княгиня»), Вікторії Сакало («Княгиня») «Веснянки» Луцької Анни. .Дівчата навчаються в 11 школі. Це вихованки Алли Шушкевич.

Роботи усіх учасників відкритого заочного конкурсу української народної ляльки для учнівської молоді у Черкаській області ввійшли у чудовий каталог, який дістався кожному у подарунок.

Хочеться відзначити, що черкаська земля нас прийняла гостинно і привітно. І живуть там чудові, гарні, доброзичливі люди. такі як Лідія Колесник та її родина, у котрих ми знайшли прихисток, як Михайло Коваль – майстер виготовлення автентичної крайки та кобзар, який дарував нам чудові пісні. Тож при нагоді ми обов’язково туди ще навідаємось, тим більше, що там на нас чекатимуть наші лялечки.

 Галина Дудар – вчитель ЗОШ №19 м. Тернополя, керівник проекту  представленого на конкурс.

Коментарі вимкнені.