“Незалежність для мене — це відповідальність”, – тернополянин Святослав Журовський

День проголошення Незалежності України повертає пам’ять багатьох громадян нашої держави у ті буремні часи, коли розвалилась могутня імперія.

Своїми спогадами про ці дні поділився з “Поглядом” Святослав Журовський.

1) Скільки вам було років в час проголошення Незалежності України?

11 років.

 2) Чим ви займались на той час, чи були у комсомолі, у піонерах? Якщо так, то який щабель комсомольської ієрархії посідали: жовтенятко, піонер, комсомолець?

Формально був піонером, як і всі однолітки, так як не мав проблем з навчанням та дисципліною. Хоча в той час ідеологічна пропаганда була вже досить слабенько і піонерський галстук носили швидше як фетиш. Займався навчанням, ходив на авіамодельний та радіо-гурток. Як залишалось часу, то проводив його з друзями.

Я “прокачався” до піонера 🙂 Особливих спогадів немає. Раз в тиждень були лінійки з прапором і все. Усі в класі вже носили хрестики, всі чернетки були розписані тризубами і словом “Воля”. Мої батьки та бабця з дідусем ніколи не приховували ненависті до радянської влади та ідеології. Бабцин брат Євген служив в УПА та зник безвісти, про це часто мені розповідала з гордістю бабця, плакала згадуючи його.

 3) Чи пригадуєте події, які передували проголошенню незалежності?

В той час майже не цікавився новинами та політикою. От коли показували по телевізору московський путч, то спостерігав з захватом, особливо як танк вистрелив в їхню “думу”.

 4) Що говорили про це у вашій сімї, родині? Що пам’ятаєте з цих днів особисто ви?

Пам’ятаю як мама мене закликала з вулиці додому. Я приєднався до перегляду сесії Верховної Ради (тоді вона по іншому називалась). Виступив Кравчук і депутати занесли прапор, мама моя заплакала з словами “нарешті дочекались!”.

 5) Охарактеризуйте зміни, які відбулися із проголошенням незалежності із розпадом Радянського союзу особисто для вас (соціальні, економічні, релігійні і т.п.)

Я би не сказав що відбулись надто кардинальні зміни в буденному житті. Почали вільно ходити до церкви, поляки почали возити в Україну жвачки і солодку воду, в нас скуповували все що тільки було на полицях магазинів. Звісно пам’ятається і бандитизм, дефіцит та безробіття, але в сім’ї про це говорилось не з ностальгією по “совєтах”, а як складний перехідний період становлення незалежності, яка за часту не обходиться без війн та розрухи.

 7) Що для Вас означає Незалежність?

Якщо коротко, то незалежність для мене — це відповідальність.

 8) Чи святкуєте проголошення Незалежності зараз? Якщо так, то де, з ким?

Так, звичайно, хоча остаточну незалежність ми ще відвоюємо в майбутньому! Місце і форма святкування особливого значення немає, це швидше стан душі. Особливих планів немає, гадаю в місті Тернополі буде достатньо можливостей аби приємно провести це свято.

-1 thoughts on ““Незалежність для мене — це відповідальність”, – тернополянин Святослав Журовський

  • 22:49 | 24.08.2013 о 22:49
    Permalink

    а що – жидяри стали націоналістами? не позортеся такими героями у своїх статях, журовський з такою пикою і прізвищем і раптом патріот? не смішіть

Коментарі вимкнені.