Новообрані депутати вже показують, що не будуть працювати на благо тернополян

16 листопада на першому робочому засіданні постійної депутатської комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди розглянули 32 питання. Засідання тривало понад дві години.  Через цю профільну комісію проходять усі проекти рішень, які згодом виносять на сесію. Висновки цієї структури рекомендаційні, але в окремих випадках комісія може повернути проект рішення на доопрацювання. Так сталося з двома питаннями, які розглядали у понеділок.

Перше з них – надання в оренду 0,004 га на Привокзальному майдані Семерку Р.Р для обслуговування торгового павільйону.
Заступник голови комісії Андрій Шкула зауважив, що таке формулювання проекту рішення суперечить закону.
– Я отримав відомості з реєстру речових прав, – каже депутат. – Термін дії угоди оренди, укладений з попереднім користувачем, минув, а на ділянці немає об’єкта нерухомості. Тому законних підстав для надання ділянки в оренду, в обхід аукціону, немає. Необхідно такі ділянки чи право оренди на них реалізовувати на відкритому земельному аукціоні. Тоді вартість оренди може вирости навіть у десять разів.
Члени комісії підтримали цю позицію й відправили проект рішення на доопрацювання й вивчення юридичних нюансів питання. Проти іншого наміру заперечив член комісії Тарас Серетний.
– Проект рішення стосується надання дозволу на складання договору сервітуту для проходу та проїзду на шести сотих, – каже депутат. – Для цих потреб така площа надто велика. Крім того, ділянка не пройшла державної реєстрації, а її повинні були провести перед укладанням угоди сервітуту.
Члени комісії також одноголосно повернули проект рішення на доопрацювання. Крім того, зійшлись на думці про можливий виїзд на ділянку, адже йдеться про шість сотих неподалік Ставу.
Та не у всіх голосуваннях комісія була одноголосною. Приміром, під час визначення дати наступного засідання звучали різні думки. Заступник міського голови Вікторія Остапчук (на засіданні присутні, але не голосують, заступник міського голови та начальник земельного відділу – прим. авт.) звернула увагу членів комісії на те, що накопичилось багато земельних проектів рішень, і попросила комісію збиратися якомога частіше. У результаті більшість членів комісії проголосувала за проведення засідання вже наступного дня, аби розглянути майже півсотні проектів рішень.
– Неможливо якісно вивчити і проаналізувати півсотні проектів за один день, – зазначає Андрій Шкула. – Це буде конвеєр із розглядом “для галочки”, бо всі документи ми зможемо побачити лише на комісії. Ознайомитись із документами заздалегідь, аби прийти на комісію підготовленими, просто не буде часу.
Та переконати більшість не вдалось…

20 хвилин

Коментарі вимкнені.