Нову для області та важливу операцію на мозку у свідомості виконали у Тернополі

Нову для Тернопільської області, та важливу операцію виконали у нейрохірургічному відділенні Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні лікарі-нейрохірурги.

У пацієнта 19 років вперше у житті виник епілептичний напад. Хлопець – спортсмен, добрий учень, активний помічних батьків, був сильно наляканий. Хвороба заставила швидко провести дообстеження, та на МРТ було виявлено пухлину мозку. Пацієнта відправили до нейрохірурга.

«Пухлина була невеликою за розмірами, але вона була розташована у дуже складному місці, – розказує завідувач нейрохірургічного відділенням Олексій Леонтьєв. – Складність його була у тому, що навколо розташовані центри кори головного мозку, що відповідали за чутливість та складні форми аналізу чутливої інформації. Згідно сучасних стандартів надання допомоги ми мали видалити цілком цю пухлину, але так, щоб зберегти рухові, чутливі та інші вищі нервові функції пацієнта». Пухлина була розташована у лівій гемісфері головного мозку, яка у типового правши є домінантною. Було вирішено виконувати операцію у свідомості. «Під час такої операції, – розказує Олексій Леонтьєв, – пацієнт погружається у наркоз на час виконання доступу до кори мозку, а далі – прокидається та виконує інструкції, які дозволяють моніторувати постійно усі його важливі нервові функції до моменту коли вся пухлина не буде видалена. Далі пацієнта знову вводять у наркоз та закривають рану». Таких втручань у Тернопільській області раніше не проводилося. Нейрохірурги мали такий досвід по минулому місцю робота, але велика відповідальність при таких втручаннях покладається на анестезіолога.

«Під час підготовки до операції ми радилися з досвідченими колегами, опрацьовували дані наукової літератури та використовували інформацію з інтернету, – розказує завідувач відділенням інтенсивної терапії Андрій Мусієнко. – Технічна база наявна у нашій операційній у повному обсязі, з окремими моментами допомогли херсонські колеги, все інше – зробили самі».

11.01.24 після ретельної підготовки була виконана операція з видалення пухлини головного мозку під час якої наш пацієнт активно спілкувався з лікарями, розказував про свої відчуття, виконував інструкції, розпізнавав зображення на малюнках. За цей час була видалена пухлина з важливої функціонально зони головного мозку без жодного дефіциту для пацієнта.

Ретельний огляд у післяопераційному періоді не виявив жодних порушень неврологічних функцій. Вечором у день операції пацієнт почав підніматися на ноги, активно ходити, а через 3 дні вже був виписаний до дому. Контрольна томограма, показала, що пухлина була видалена повністю та не було ніяких ускладнень.

Навіть не можу уявити радість його батьків, що пережили найважче у своєму житті – операцію на мозку сину – але з добрим позитивним ефектом. Вони знайшли сили довіритися НАШИ лікарям, вони знали, що все буде добре і вони у надійних руках. Хіба це не самим важливим при операції на мозку. А головне, що це тепер є у Тернополі, у психоневрологічній лікарні і доступне кожному мешканцю. Кожний з Вас – Нас може цим скористатися – бути оперований безпечно і ефективно у нейрохірурга – це те, що тепер доступне і наявне.

Такі види операцій «у свідомості» значно знижуються ризики втручань на мозку, та вже є доступними для пацієнтів Тернопільської області. До послуг наших пацієнтів завжди є суперсучасна операційна, з усім необхідним обладнанням, у тому числі з інтраопераційним нейромоніторингом, комфортабельне відділення, доброзичливий персонал та високопрофесійні лікарі та безпечні методи лікування.

Коментарі вимкнені.