22 червня «свободівці» вийдуть на вулиці Львова, комуністи – на кладовища

22 червня «свободівці» Львова вийдуть на вулиці з плакатами про розстріли НКВД та з інформацією про Другу світову війну від «незаангажованих істориків». Про це 3 червня під час прес-конференції-дебатів зазначив депутат Львівської міської ради віл ВО «Свобода» Андрій Хомицький, – пише Захід.

На запитання дебатів про те, чим є для нього 22 червня, Хомицький наголосив, що це найдовший день в році, «один із звичайних днів в році». Він також зазначив, що 22 червня «треба нагадати мешканцям про трагедію, яку ніс» на Галичину «червоний фашизм», тому «свободівці» вийдуть цього дня на вулиці з плакатами про розстріли НКВД, з інформацією про другу світову війну від «незаангажованих істориків».

Своєю чергою перший секретар Львівського обкому КПУ Михайло Стула наголосив, що це трагічний день, коли треба пом’янути людей, які «поклали голови у боротьбі з фашизмом».

Він також зауважив, що львівські комуністи цього дня, як і в радянські часи, підуть на меморіальні кладовища і могили, аби вшанувати тих, хто «поклав голову за Україну». Він також наголосив, звертаючись до Хомицького, що своєю «есесівською символікою» вона «позорить українські вишиванки» і зауважив, що «СС «Галичина» боролась проти тих, хто воював за свою країну», проти народів Європи і слов’ян. Проте, з його слів, комуністи не будуть звертатися до суду, щоб заборонити «Свободі» акції 22 червня, мовляв, кожен може поклонятися своїм героям. Проте він закликав до мирної поведінки «свободівців» у цей день і нагадав: «9 травня в міському управлінні міліції ми говорили і пробували домовитись», але, сказав Стула, з «національно озадаченими» особами домовленості були порушені, коли «свободівці» заявили, що будуть «мочити» ветеранів.

Водночас Андрій Хомицький зауважив, що його політична сила звернеться до суду, щоб уберегти львів’ян від зустрічі з «неадекватними молодчиками», Затуліним (депутат Державної думи Росії Костянтин Затулін пообіцяв, що якщо 22 червня у Львові повторяться події 9 травня, сюди приїде «вся Росія».–ZAXID.NET) тощо.

Він зазначив що для комуністів, всі, хто не з ними, – це фашисти. «В Радянському Союзі було більше фашизму, аніж в Італії Муссоліні», – додав депутат. Водночас він пообіцяв, що якщо суд заборонить масові заходи 22 червня, «Свобода» буде законослухняною. Михайло Стула своєю чергою наголосив, що комуністи готові охороняти меморіали 22 червня.

На запитання про те, чи врахують їхні політичні сили думку населення Львова щодо масових заходів 22 червня, Стула сказав, що комуністи врахують думку всієї України. «Якщо враховувати думку лише одного регіону чи людини – не буде єднання країни. Після подій 9 травня вже почались розмови про федералізацію…», – сказав він. Натомість Андрій Хомицький зауважив, що треба постійно пам’ятати, що події комунізму – «розстріли в «Тюрмі на Лонцького», «депортації в Сибір» – в Україні можуть будь-коли повторитись

Коментарі вимкнені.