Британські вчені уточнили час Таємної вечері
Група британський вчених з Кембріджського університету дійшла висновку, що Таємну вечерю Ісуса з апостолами і учнями на знаменитій картині Леонардо Да Вінчі християни відзначають не у Великий четвер, а в середу.
Керівник дослідження Колін Гамфріс – фахівець у галузі металургії і матеріалознавства – стверджує, що відмінності в текстах Євангелій від Матвія, Марка і Луки з одного боку та Івана з іншого пояснюються тим, що перші троє використовували не офіційний іудейський календар, а більш старий.
Ґрунтуючись на цьому умовиводі, експерт дійшов висновку, що Таємна вечеря відбулася 1 квітня 1933 нашої ери за Юліанським календарем. Крім того, вважає професор Гамфріс, арешт Ісуса, його допит і суд могли мати місце не в один і той же вечір.
Всі ці відкриття, на думку дослідника, можуть стати підставою для остаточного закріплення дня Великодня (у країнах, які не дотримуються православних традицій) за першою неділею квітня.
У своїй книзі Загадка Таємної вечері професор Гамфріс використовує біблійні, історичні та астрономічні дослідження з метою пояснити фундаментальні невідповідності у священних текстах. Так, Матвій, Марк і Лука кажуть, що Таємна вечеря збіглася за часом з початком єврейського свята Песах, а у Івана сказано, що трапеза відбулася напередодні Песаха.
“Це впродовж століть ставило в глухий кут дослідників Біблії, – пояснив професор – Хтось навіть назвав це питання найбільш тернистим предметом у всьому Новому Завіті. Якщо подивитися на всі події, описувані в Євангеліях – від Таємної вечері до розп’яття, – то їх чимало . І просто неможливо втиснути їх усі в проміжок часу від вечора четверга до ранку п’ятниці “.
“Але я виявив, що тут використовувалися два різних календаря. І тоді всі чотири євангелія чудово узгоджуються один з одним”, – додає дослідник.
Колін Гамфріс наголошує, що іудеї ніколи не сплутали б трапезу в Песах з будь-якою іншою вечерею, оскільки це дуже важливий день в єврейському календарі. І, за його словами, Матвій, Марк і Лука користувалися старомодним єврейським календарем – тим, який за часів Мойсея вони взяли у єгиптян і адаптували, – а не офіційним місячним календарем, що мав широке поширення в юдеїв у той час.
“Іоанн мав раццію, вказуючи у своєму Євангелії, що Таємна вечеря була напередодні вечері в Песах, – говорить професор Гамфріс. – Але згідно з іншим, більш раннім єврейським календарем, Ісус вирішив поєднати свою Таємну вечерю з Песахом”.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що італійські дослідники почали пошуки поховання Лізи дель Джокондо – жінки, яка, як традиційно вважається, зображеною на найзнаменитішій картині Леонардо да Вінчі.
Коментарі вимкнені.