Чому везе водіям на Тернопільщині?

Стаціонарних постів ДПС на Тернопільщині не буде. Ця новація від міністерства внутрішніх справ оминула нашу область. Адже наші дороги не є основними “артеріями”, по яких возитимуть вболівальників на “Євро-2012”, – пише газета “20 хвилин”.

Саме через цю подію запровадили ці пости, повідомив старший інспектор обласної ДАІ Микола Лецкалюк.

– На таких постах туристам підкажуть, як проїхати у потрібне місце. Вони при потребі зможуть звідти зателефонувати, отримати медичну допомогу, випити кави, – каже він. – Також там буде встановлене обладнання для виявлення автомобілів, які перебувають у розшуку.

Такі пости будуть на центральних дорогах, приміром Чоп-Київ, додає старший інспектор. На Тернопільщині не буде жодного.

Микола Лецкалюк додає, що пости ДАІ раніше були і в Тернопільській області. Їх скасували ще кілька років тому, ще коли міністром внутрішніх справ був Юрій Луценко.

– Це аргументували тим, що пости не виконували своїх функцій, – каже інспектор. – Там не було потрібного обладнання, а інспектори часто працювали на статистику.

Нагадаємо, з 10 червня в Україні відновили роботу 34 стаціонарних пости ДПС в 17 областях України, а також у Києві. Кожен пост повинен мати патрульний автомобіль, стаціонарну радіостанцію з гучномовцем, телефоном, факсом, комп’ютером з доступом до Інтернету і встановленими автоматичними інформаційно-пошуковими базами ДАІ. Пости мають бути оснащені засобами надання першої медичної допомоги.

Головною функцією стаціонарних постів ДПС у Державтоінспекції вважають практичну допомогу учасникам дорожнього руху. Більшість постів розташовані у зонах зі слаборозвиненою інфраструктурою. З посту ж можна викликати лікаря, просто зателефонувати або надіслати повідомлення через Інтернет, а також безпечно відпочити або переночувати у машині поруч із таким постом.

 

Довідка

Стаціонарні пости ДПС вперше ліквідували у 2005 році за розпорядженням Президента Віктора Ющенка. Тоді глава МВС Юрій Луценко пояснив, що співробітники ДАІ не допомагають водіям, беруть хабарі, і назвав пости ДПС «пунктами машинного доїння». У 2007 році міністр внутрішніх справ Василь Цушко поновив роботу стаціонарних постів, проте у 2008 році Віктор Ющенко знову їх скасував

Повний список стаціонарних постів по Україні

Коментарі вимкнені.