Голови громадських рад при ОДА об’єднаються у координаційну раду?

При Кабінеті Міністрів України необхідно створити координаційну раду голів громадських рад при обласних державних адміністраціях. Про це йшлося під час наради з питань налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади з громадськими радами, яка відбулася 21 лютого.

У нараді взяли участь близько 150 осіб – представники управлінь зв’язків з громадськістю центральних органів виконавчої влади, а також керівники громадських рад при цих органах.

Переважна більшість ОВВ вже створили громадські ради. Отже, Постанова КМУ №996, яка затверджує новий порядок формування громадських рад, виконується.

Із 27 обласних та міських державних адміністрацій 26 вже створили громадські ради. Останній крок залишається за Київською міською державною адміністрацією. Втім, навряд чи можна визнати легітимною громадську раду при Хмельницькій ОДА, враховуючи, що 2/3 учасників зборів не були проінформовані про перенесення самих зборів.

Крім того, вже 5 міністерств створили громадські ради, а саме: Міністерство внутрішніх справ, Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Міністерство фінансів і Міністерство оборони. В найближчі місяці після завершення адміністративної реформи інші міністерства також створять громадські ради.

На сьогодні головне завдання – побудова ефективної роботи громадських рад. Дмитро Андреєв, директор Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, наголосив не необхідності проведення засідання громадської ради з залученням керівників структурних підрозділів ОВВ для знайомства і налагодження робочих відносин. Крім того, на його думку, на сайтах ОВВ необхідно створити окремі сторінки громадських рад, де містилася б інформація про їх діяльність, рішення і рекомендації.

«Не завжди на сайтах ОВВ оприлюднюють повну інформацію про підготовку до установчих зборів. Більше це стосується відомостей про склад ініціативної групи, точної дати і часу проведення зборів», – також додав Д. Андреєв.

У свою чергу Ю. Шайгородський зауважив, що підготовка і оприлюднення щорічного звіту громадської ради обов’язково мають бути у відкритих джерелах.

Як зазначив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, для налагодження ефективної співпраці влади і громадськості необхідно:

  • ухвалити і оприлюднити річний план консультацій з громадськістю;
  • ухвалити і оприлюднити план заходів по реалізації Концепції сприяння розвитку громадянського суспільства;
  • оприлюднити на сайті ОВВ всі результати громадських експертиз, які були здійснені інститутами громадянського суспільства.

Коментарі вимкнені.