Комерційні банки Тернопільщини мають достатньо кредитних ресурсів

Така інформація прозвучала на нараді першого заступника голови облдержадміністрації Василя Коломийчука з керівниками комерційних банків області з питань кредитування підприємств агропромислового комплексу в 2011 році.

На початку наради Василь Степанович подякував представникам банків за підтримку агропромислового комплексу в попередні роки. Він також нагадав, що незабаром весна. Область вже отримала урядову телеграму, що невдовзі до Тернопілля надійде пальне та мінеральні добрива за здешевленими цінами для сільгоспвиробників. Але на їх придбання все одно потрібні кошти.

Тому представників банків і запросили в облдержадміністрацію, аби почути їхню думку, аби дізнатися, чи банки мають достатньо кредитних ресурсів і чи готові долучитися до виконання програми виробництва сільськогосподарської продукції.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Василя Коломийчука та начальника головного управління агропромислового розвитку Андрія Хоми, Тернопілля цього року планує суттєво збільшити посіви зернових, цукрового буряка, площі під картоплю. Загалом на завершення весняно-польових робіт регіонові потрібно як мінімум 388,5 млн. грн.

Начальник управління Національного банку України в Тернопільській області Роман Романик, директор обласної дирекції ВАТ “Райффайзен Банк Аваль” Микола Стельмах,  представники інших банків одноголосно запевнили, що у банків є достатньо кредитних ресурсів. Скажімо, лише обласна дирекція ВАТ “Райффайзен Банк Аваль” готова видати до одного мільярда гривень.

Але… на місцевому рівні не приймають остаточних рішень стосовно виділення  кредитів, це роблять в головних, центральних офісах банків. А щоби там прийняли позитивне рішення, позичальникам, як мінімум, потрібно мати обгрунтований бізнес-план та відповідну заставу. Тобто, основна умова банків – повернення запозичень у грошовій формі.

Коментарі вимкнені.