Кожного року ми втрачали людей, які готові відстоювати незалежність, – Чижмарь

1 грудня ми відзначили 20-річчя референдуму. Що змінилось за цей час у країні і свідомості людей?

– Минуло 20 років з того дня, коли ми, українці, вперше за свою багатовікову історію піднялися вище “малоросійства”, яке нав’язували нам ззовні, – каже екс-голова ОДА Юрій Чижмарь. – І як єдина нація прийняли рішення будувати власну державу. 90,23% українців, у т.ч. близько 85% Донецької, Луганської та Харківської областей, незалежно від національності, мови, релігійних уподобань, партійної приналежності обрали шлях незалежності. Незалежності від імперії, яка гарантувала нам мінімальні соціальні блага, але натомість відбирала право думати по-українськи.

Юрій Чижмарь питає, де ж поділася та єдність сьогодні? Чому через 20 років незалежності нашої держави населення України зменшилося до 46 мільйонів? Чому українців, які мріють про відновлення Радянського Союзу стало 15%, а ще 15% вважають за доцільне утворити на базі країн колишнього СРСР тісні політичні союзи? (дані агентства “Рейтинг” станом на грудень 2010 року).

– Кожного року ми фактично втрачали по 1% громадян, які готові безумовно відстоювати нашу незалежність. Причина банальна: за ці роки українська політична верхівка не змогла наповнити реальним змістом ідею незалежності, – вважає політик, – Її люди розуміють як можливість краще жити у своїй країні, бути захищеним своєю владою. І це відрізняється від наукового визначення.

Натомість, корупція, збідніння населення, свавілля правоохоронних органів та багато іншого стало синонімом “української незалежності”, вважає політик. На його думку, радянські партійні функціонери залишилися паразитувати у владі, а демократи, з втратою Чорновола, довели лише своє вміння проголошувати полум’яні промови на мітингах та повну неспроможність управляти державою. У державі, на думку пана Чижмаря, продовжується процес згортання національної ідентифікації. Українська мова, українська церква, українська історія і культура перестають бути пріоритетними цінностями.

– Задумайтеся, чи влаштовує вас це? І хто, як не кожен з нас, має щодень відстоювати рідну мову, історію, віру і культуру, – каже Юрій Чижмарь.

Коментарі вимкнені.