“Мокруха” тернопільського губернатора

У Хмельницькій області сталася НП за участю VIP-персони: губернатор Тернопільської області Валентин Хоптян затопив квартиру сусідів. Вода зі стелі лилася весь день.

У результаті постраждалі мешканці «отримали» зіпсовану меблі, речі і нещодавно зроблений ремонт. Коли стурбовані люди звернулися за допомогою, глава області порадив не відволікати його від роботи і самим вирішувати свої проблеми, – повідомляє Кримінал.

Валентина була на роботі, коли їй зателефонувала сусідка і порадила негайно їхати додому.

– Коли я відкрила квартиру, ви не уявляєте, просто дощ, сама справжня злива, ллялась зі стелі. Вода так текла, що у ванній шар піску, вимився з вентиляційних труб, – згадує Валентина Процишина .- У коридорі зі світильників, ламп-галогенок, занадто багато води текло. Тут стояла ваза, вона була наповнена водою до країв, – каже Федір Процишин .- Ми сюди зайшли, тут зі стелі тривав цілий дощ. Ми пройшли по коридору, і вся куртка вже була мокра, – скаржиться сусідка Аліна Гаряча.

Як виявилося, затопила осіб сім’я чиновників: господар сімейства – губернатор Тернопільської області, його дружина – голова Гусятинської райради. Обидва сказали сусідам зупиняти воду самим, бо вони на роботі і дуже зайняті .

– Вона каже: я дуже зайнята, це ваші питання. Вас затоплюють, як хочете, так і вирішуйте це питання. А ще вона мене «послала» і вимкнула телефон, – обурюється Валентина Процишина .

Люди викликали МНСників та комунальні служби. Щоб перекрити воду в квартирі губернатора, рятувальники по сходах піднімали майстрів на другий поверх .- Там був другий поверх, тому встановили висувну драбину, відкрили віконний проріз і надали комунальним службам доступ для того, щоб вони могли закрити цю воду, – каже начальник райвідділу МНС Віктор Фугель.

Попередній висновок експертів – винні власники квартири, які практично в ній не проживають. Вони залишили житло без нагляду на тривалий термін, при цьому не перекрили воду і не закрили балкон. Вода в трубах замерзла і вони лопнули.

– Просто не закрили балкон і не закрили кухню, двері на кухню не закрили. Ось вам і причина, – пояснює майстер водопостачання Михайло Черчук.

У людей зіпсовані всі речі, техніка та меблі. Звичайно ж, став зовсім не придатним нещодавно зроблений ремонт. Губернатор навіть після цього сказав, що йому немає до цього всього справи, так як він зайнятий справами з прем’єром.

Ночувати в квартирі не можливо, все мокре. На другий день після потопу стіни і стеля тріснули, на кухні почала опадати плитка. Експерти підрахували збитки – 100 тисяч гривень.

Постраждала родина згадує, що губернатор з дружиною затоплює їх вже вп’яте. І жодного разу сім’я чиновників, за словами людей, не тільки не відшкодувала збитки, а навіть банально не вибачилася .

– Я не знаю, чому в людини таке ставлення до людей? Напевно ми на різних шаблях, – нарікає Валентина Процишина.

Господиня сумно зізнається: самостійно руйнування, які завдав цей потоп, їм не подолати. Її чоловік лежить паралізований після інсульту, батьки старі, пенсія та зарплата мізерні. Збирати гроші на ремонт цієї сім’ї треба років 20.

– Чоловік у мене інвалід другої групи. Мені дуже важко. Я не можу, все на моїх плечах. Я не знаю, як це все розгребти. Я вас дуже прошу, допоможіть мені. Я не знаю, як вийти із ситуації, – плаче Валентина Процишина.

– Нехай ти великий пан, нехай ти голова обласної адміністрації, але перш за все ти – людина, і ти, будь ласка, заплати моїм дітям стільки, скільки воно коштує. Я від тебе не хочу ні копійки зайвої, – каже Василь Чинник.

Районні чиновники засуджують свого колишнього колегу. Щоб хоч якось допомогти сім’ї, виписали матеріальну допомогу .

– Матеріальна допомога буде надана однозначно. Це одноразова допомога в сумі тисячі гривень. Будемо питання вивчати, пропустимо через комісії, через управління соцзахисту, і матеріальна допомога буде надана більш суттєва, – говорить заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Сергій Рибак.

На цей раз сім’я налаштована рішуче – якщо губернатор разом зі своєю дружиною не вийдуть на переговори, люди подадуть до суду.

Коментарі вимкнені.