Молоді футболісти з Тернопільщини зіграють з самим «Інтером»!

З 4 по 8 березня в італійському місті Галліполі (поблизу Лечче) відбудеться один з найпрестижніших міжнародних турнірів з футболу серед юнаків (U-13). Візьме участь у ньому і тернопільська команда «Соколята». Про це «Номер один» повідомила голова правління Тернопільської міської громадської організації «Соколята» Надія Кухарук.

– Скільки команд братимуть участь у змаганнях?

– Організатори змагань запросили на турнір 16 команд. Це, зокрема, юнацькі команди грандів італійського футболу – «Ювентус», «Інтер», «Мілан», англійський «Тоттенхем», російський «Зеніт», аргентинський «Лос Аромос», швейцарський «Люцерн» тощо.

– Хто у суперники дістався «Соколятам»?

– Перший матч зігрємо 5 березня з римською командою «Атлетіко», другий – з мрією тернопільських молодих футболістів – міланським «Інтером» (6 березня), а завершуватимемо групові змагання 7 березня із ще однією італійською командою «Барі» з однойменного міста.

– Який регламент змагань і як плануєте виступити на турнірі?

– 16 команд поділено на чотири групи. Лише переможець групи потрапить до півфіналу. Умови жорсткі, але нічого не поробиш, перемагають кращі. Зі своєї сторони налаштовуватимемо хлопців лише на перемогу, хоча знаємо, що зробити це буде вкрай важко.

– Які ще особливості має цей турнір?

– Організатори змагань у положенні прописали, що всі із заявлених на матч футболісти мають зіграти хоча б один тайм. І якщо на матч є заявка з 18 чоловік, то після першого тайму як мінімум 7 гравців треба змінити, а це означає, що команду, якщо вона хоче досягнути хорошого результату, потрібно укомплектовувати рівноцінними футболістами.

– Яким же чином тоді формується склад «Соколят»?

– Базовою командою є тернопільська ДЮСШ (тренер Сергій Шиманський). Також для підсилення колективу запрошено чотирьох футболістів з Підволочиська, а також по двоє чоловік з Володимира-Волинського та Ужгорода і одного хлопчину з львівських «Карпат». Усі запрошені гравці є лідерами своїх команд.

– Якщо оцінювати рівень змагань в Італії, чи брали в схожих участь тернопільські молоді футболісти раніше?

– Однозначно, в такого рівня турнірі за часи незалежності України тернополяни ще жодного разу участі не брали. Та й одиниці команд зі всієї нашої держави можуть похвалитися участю в подібних змаганнях.

– Якщо так станеться і «Соколятам» не вдасться пробитися до півфіналу, чи передбачені матчі за решта місць?

– Ні, але організатори подбали, щоб команди, які не пробилися через сито відбіркового раунду, змогли зіграти товариські матчі з іншими групами, яким, на жаль, також не вдалось дійти до вищого рівня.

– Не секрет, що участь у такому престижному турнірі вимагає значних фінансових затрат. Хто Вам допомагає?

– Першими, хто протягнув руку допомоги, стали Ігор Юхимець («Тернопільобленерго»), Олег Сокольцов «Натурпродукт-Вега» та Володимир Кузьма («Тернопільводоканал»). А найбільшу підтримку відчули з боку міського голови Сергія Надала, заступника з гуманітарних питань Леоніда Бицюри та начальника міжнародного відділу Івана Хімейчука. Тішить, що влада, яка давно не звертала уваги на дитячий футбол, взялася підтримувати саме підростаюче покоління.

– І насамкінець, цікаво дізнатися, чому саме тернопільський клуб отримав запрошення на ці престижні змагання, а не хтось інший?

– Три роки тому «Соколята» під брендом київського «Динамо» (фарм-клуб) поїхали на схожі дитячі змагання в італійське місто Лечче. На жаль, тоді ми виступили невдало, позаяк приїхали на змагання за три години до стартового поєдинку. Як підсумок, у перший же день зазнали дві поразки по 1:2 кожна. Довга дорога (3 тис. км) та різка зміна кліматичних умов (з +10С на + 31С) відбилися на результаті, гравцям не вистачало свіжості. Але організаторам ми сподобалися і таким чином знову отримали запрошення на змагання. Минулоріч у Лечче «Соколята» вже були третіми, випередивши однолітків з того ж санкт-петербурзького «Зеніту», а наш нападник Володимир Пришнівський отримав звання кращого гравця турніру. Саме тоді організатори змагань у Галіполі, який вважається найпрестижнішим юнацьким турніром на Апеннінах і який проходить під патронатом уряду Італії, і запросили «Соколят» на турнір 2011 року. Ми довго думали, їхати туди чи ні, адже у фінансовому плані це важкий тягар як для нашого клубу, так і для батьків юних футболістів. Водночас, зваживши всі за і проти, було прийнято рішення їхати до Італії. На інших подивитися і показати Європі та світу, що українські тренери вміють працювати з підростаючим поколінням.

Андрій Кучерук , газета “Номер Один”

Коментарі вимкнені.