На Тернопіллі буде храм на 6 тисяч вірян

Храм Преображення Господнього, котрий почали зводити на території Почаївської лаври, стане чи не найбільшим в Україні. Святі отці дуже пишаються цією спорудою, тому із ходом її зведення ознайомили навіть президента. Після святкової літургії 7 січня Віктора Януковича повели не лише до діючих церков, а й до велетенського котловану. Йому показати вже готовий фундамент грандіозної будівлі і фактично готову так звану нижню церкву, – пише 20 ХВИЛИН.

– У цьому храмі одночасно зможуть молитися 6 тис. вірян, – хвалиться намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври архієпископ Володимир.

Як пересвідчився наш кореспондент, масштаби новобудови – вражаючі. Котлован, виритий зліва від трапезної та готелю, сягає завглибшки до 10-ти метрів, завдовжки – більше сотні. На час свят роботи там заморозили, але два великих будівельних крани готові запрацювати будь-коли.

Крім того, у Кременецькому районі незабаром планують втілити чимало цікавих проектів. Губернатор Валентин Хоптян каже, що за дорученням президента у районі збудують дорогу протяжністю 30 км. Там подбають про створення туристичної інфраструктури, збудують сучасні очисні споруди.

Коментар

Олексій КАЙДА (39 р.), голова облради:

– Ні за прем’єрства Тимошенко, ні при нинішньому уряді та президенті жодної реакції на рішення облради щодо Почаївської лаври (повернення її у заповідник – прим. ред.) не було. Центральна влада просто ігнорує позицію жителів Тернопілля. Тимчасова депкомісія, вивчаючи господарську діяльність у Лаврі, виявила ряд грубих порушень: самовільне використовування надр, продаж вина без акцизних марок тощо. Маючи мільйонні обороти, Лавра сплачувала до місцевого бюджету копійки. Усі ці та інші факти викладені у документах, які на Різдво отримав президент.

Українські святині повинні належати українському народу і служити йому. Нині Почаївська лавра – це осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння на Тернопільщині. Нині триває наступ на українське православ’я, маємо спроби рейдерського захоплення церков Київського патріархату та намагання русифікації українського народу за допомогою московської церкви. Цього не можна допустити. На такому тлі традиційні українські церкви мають розпочати об’єднавчий процес.

Побачити фундамент нового храму можна тут :

Коментарі вимкнені.