На Тернопільщині бджоли закусали пасічника до смерті

16 липня в с. Михайлівка Підгаєцького району внаслідок укусу бджіл помер 50-літній чоловік. Трагедія сталася у власному домогосподарстві, коли господар переносив вулика. Порція отриманої отрути виявилася такою сильною, що чоловік помер до приїзду медиків, – розповіли “Погляду”  в управлінні МНСУ в Тернопільській області.

Рятувальники кажуть, з усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси і бджоли. Вони мають отрутний апарат, який складається із двох залоз (кислої і лужної), що з’єднуються з жалом.

Бджоли поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці — вони нападають роєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отрути. На місці враження з’являється пекучий біль, почервоніння зони запалення, набряк. Він може зникнути через декілька годин або днів. Деколи можливе загальне отруєння організму. Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому міцного солодкого чаю. Біль вгамовує лід, свинцеві примочки. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу — слід прикласти холод. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гортань і зів, та призвести до удушення.

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ

  1. Виявивши на місці укусу жало, обережно видаліть його з ранки (пінцетом чи нігтями). Не рекомендується видавлювати жало пальцями, це може призвести до поширення отрути.
  2. Прикладіть до місця укусу марлеву серветку чи ватний тампон, змочений розчином перекису водню, нашатирним спиртом, світлорожевим розчином перманганату калію (марганцю) чи водою з сіллю (чайна ложка на стакан).
  3. До місця укусу прикладіть холод. Для цього можна використати грілку з холодною водою чи рушник, змочений у холодній воді. Холод допоможе зменшити біль і набряк.
  4. Давайте постраждалому багато пити.
  5. Якщо людина схильна до алергії, можна дати антигістамінний препарат (димедрол, супрастін, тавегил, кларитин).

У випадку появи симптомів тяжкої алергійної реакції, постраждалого треба вкрити, обкласти грілками з теплою водою, дати 2 пігулки димедролу, 25-30 крапель кордіамину і негайно викликати швидку допомогу чи доставити його в медичний заклад.

 

Коментарі вимкнені.