На Тернопільщині розроблено проект обласної програми підтримки малого підприємництва

Голова ОДА Валентин Хоптян схвалив своїм розпорядженням проект обласної програми підтримки малого підприємництва на 2011-2012 роки, – повідомляє прес-служба ОДА.

Головною метою програми є створення цілісної та ефективної системи підтримки малого і середнього бізнесу, формування сприятливих умов для його сталого подальшого розвитку.

Розробники документу ставлять перед собою завдання забезпечити  усунення зайвих регуляторних бар’єрів на шляху розвитку підприємництва;  конкурентоспроможність товарів і послуг, що виробляються суб’єктами малого підприємництва; створення нових робочих місць, залучення суб’єктів господарювання до зменшення рівня безробіття, залучення до підприємницької діяльності соціально-незахищених категорій населення – інвалідів, жінок, молоді, пенсіонерів; наповнення Державного та місцевих бюджетів.

Також завдяки реалізації Програми планується активізувати фінансово-кредитні та інвестиційні механізми, створити елементи ринкової інфраструктури, які забезпечують мале підприємництво кваліфікованими інформаційними, освітніми та консалтинговими послугами, організувати підготовку та перепідготовку кадрів малого бізнесу для роботи в умовах ринкової економіки.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становить 4145 тис. гривень, у тому числі: коштів обласного бюджету – 600 тис. гривень, кошти районних бюджетів – 1345 тис. гривень, Тернопільський міський бюджет – 200 тис. гривень, кошти не бюджетних джерел  – 2000 тис. гривень.

Очікується, що реалізація заходів програми підтримки малого підприємництва в Тернопільській області на 2011 – 2012 роки дозволить досягти збільшення кількості малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення до 49 одиниць, кількості зайнятих на малих підприємствах до 38,9 тис. осіб, кількості суб’єктів фізичних осіб – підприємців до 34,5 тис. осіб, кількості фермерських господарств/угідь до 590 одиниць/68,8 тис. га, обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) на малих підприємствах у відношенні до загального обсягу реалізації області до 21,8 %.

Крім того розробники проекту передбачають збільшення надходжень до усіх рівнів бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва до 345 млн. гривень; кількості підприємців, що пройшли навчання, підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації до 1100 осіб;  кількості створених нових робочих місць у сфері малого підприємництва до 16,5 тис.

Головному  управлінню  економіки обласної державної адміністрації доручено внести проект Програми на розгляд чергової сесії обласної ради.

Коментарі вимкнені.