В ТНПУ відбулася зустріч з істориком Ігорем Гиричем

10 лютого в ТНПУ відбулася зустріч студентів та викладачів з відомим українським істориком Ігорем Гиричем в рамках презентації своєї нової книги «Історичні причини наших поразок та перемог».

Ігор Гирич – старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства, дійсний член УІТ та Наукового товариства ім.Шевченка, член-кореспондент Української вільної Академії наук (США), автор близько двохсот п’ятдесяти наукових й науково-популярних статей, документальних публікацій, історико-публіцистичних статей та рецензій.

Задум видання «Історичні причини наших поразок та перемог» належить визначному науковцю Ярославу Дашкевичу, якого, на жаль, вже немає з нами. Тому ідею свого вчителя втілив історик Ігор Гирич, який виклав на сторінках дослідження власний погляд на історію України: «Проблеми поразок українського народу полягають в тому, що він роз’єднаний. Але в цьому винні не стільки наші сусіди, а ми самі. Нам бракує і віри в перемогу. Тому до наступної перемоги нам потрібно вже йти як зріла спільнота. Адже від малих перемог ми дійдемо до великих, – каже Ігор Гирич. – Основна думка цієї книжки – створити поле суспільної думки, спільної творчості, спільного погляду на своє минуле. А також подати концептуальні моменти, що змінили історію України, і показати, як вони формували українця впродовж історії. Оскільки я не є фахівцем XIX ст., тому більша увагу в книжці приділена модерності нашої держави».

Історик наголошував на тому, що своєї історією потрібно пишатися, позбавлятися комплексу меншовартості, шукати єдиний орієнтир у розвитку. У новітніх дослідженнях слід зосереджувати увагу на проблемах культурологічного характеру, оминаючи політичні перипетії.

Пан Гирич вважає, що українцям потрібно подолати непорозуміння між собою, аби усвідомити спільний історичний простір. Бо єдність думки може бути лише тоді, коли народ має спільну історичну пам’ять. А на своє майбутнє українцям треба дивитися тверезо. «Свою ментальність українці змогли проявити у революції 1917 року, коли держава почала тільки будуватися. – каже історик. – Тоді здобути перемогу ми не змогли через відсутність власної системи освіти, книжки, ЗМІ і суспільного поля, де твориться держава. Нове відродження України сталося вже у 1991 році, тоді як війна за творення нації триває й досі. А головна ідея нашої національної свідомості – це ідея людської гідності».

Присутні на зустрічі жваво спілкувалися з автором книги, ділилися своїм баченням історії, обговорювали дискутивні питання. Всі охочі змогли придбати його книгу та отримати автограф.

Коментарі вимкнені.