На тернопільському ставі поселились євроазійські птахи
Кількасот схожих на качок чорних птахів із білими дзьобами з’явилися на тернопільському ставі наприкінці жовтня, – пише gazeta.ua
— Крутяться недалеко від берега. Певне, ловлять рибу, бо постійно ниряють. Страшно, що всіх мальків в озері поїдять, — каже рибалка 65-річний Петро Старцов.
— Євроазійські лиски харчуються водоростями, комахами. Рідко — молюсками і рибами, — пояснює доцент кафедри зоології Тернопільського педуніверситету 46-річний Дмитро Страшнюк. — На нашому ставі їх завжди багато — кілька тисяч. Але навесні та літом їх не видно, бо ховаються в заростях. Восени, перед міграцією, випливають на плесо.
Лиски знаходять собі пару і тримаються разом усе життя. У квітні-травні самиця кладе в гніздо до 15 яєць. До кінця сезону доживають шість-вісім пташенят. На них полює очеретяний лунь, можуть схопити хижі риби — щука чи сом. Якщо лиски помічають, що їжі недостатньо для всього виводку — самі вбивають дзьобом найслабших.
— Птахи добре переносять холод, можуть зимувати і в наших широтах. У сильні морози перебираються на відстійники водоканалу або водосховища теплоелектростанцій. Але частина відлітають в Африку, деякі — на побережжя Чорного моря. У наші широти прилітають лиски з холодніших країн — Білорусі, Росії.
Шукаючи їжу, птахи пірнають на глибину до 1,5 м. Можуть затримувати дихання на 2 хв.
— Мисливці полюють на лисок заради шлунку — він великий, його вважають делікатесом. Хоча м’ясо також смачне, — каже Дмитро Страшнюк.
Щороку в Україні впольовують близько 200 тис. лисок
Коментарі вимкнені.