Реорганізація лікувальних закладів дозволить зекономити, – Ярослав Чайківський

Головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський переконаний, кожен тернополянин може сказати, що рівень надання медичної допомоги є достатньо низький. Якщо проаналізувати галузь медицини за останні роки, то жодних реформувань, жодних кроків по реорганізації системи охорони здоров’я не проводилось.

– На сьогоднішній день розпочато певні кроки, а саме реорганізують два лікувальні заклади: це медико-санітарна частина «Ватри» а також поліклініка Комбайнового заводу, – каже пан Чайківський, – лікарня швидкої допомоги працевлаштує «лікарів-ватрівчан», друга міська лікарня працевлаштує працівників поліклініки Комбайнового заводу.

Така реорганізація, на думку лікаря, дозволить зекономити певну суму, зокрема збереже 1,5 млн гривень.

– Можна буде придбати лікувальне обладнання, чи діагностичне. Це тільки на рік. Можна порахувати за кілька років і зрозуміти, яка сума економиться. І це тільки перший крок, їх планується декілька.

Ярослав Чайківський розповів, що бюджет міста недофінансовано у порівнянні з минулим роком. Заклади охорони здоров’я недоотримали 6 мільйонів гривень. Цю суму розділено між усіма закладами міста. Лікарня швидкої допомоги, відповідно, недоотримала 1 млн, 300 тис грн.

– Це сума, ніби то і не велика, але підвищуються ціни на медикаменти, продукти харчування, енергоносії. З огляду на це, кошти, які виділені на наш лікувальний заклад, вони є малі, – каже Ярослав Чайківський, – лікарня може лише існувати на ту суму, яку отримала.

Кароліна Говірка

Коментарі вимкнені.