Школи із всієї України ходили на прощу у Зарваницю

Відбулась 9-та Всеукраїнська проща католицьких шкіл до Зарваниці. У паломництві взяли участь учні католицьких колегіумів, гімназій та шкіл з Тернополя, Івано-Франківська, Львова, Бучача, Дрогобича, Жидачева та Зарваниці. Урочисту Святу Літургію очолив голова Патріаршої комісії у справах шкільництва УГКЦ о. Іван Гнатів та синкел у справах мирян Тернопільско-Зборівської єпархії о. Андрій Романків. Відтак на подвір’ї парафіяльної церкви Пресвятої Трійці відбулася презентація шкіл.

“Незважаючи на різні перешкоди, неузгодженість у законодавстві щодо розвитку християнських шкіл, ми сміливо можемо заявити, що такі школи в Україні є і вони розвиваються. Адже щорічно збільшується кількість учасників прощі” – зауважив о. Іван Гнатів.

Від імені владики Василія Семенюка, єпарха Тернопільсько-Зборівського, паломників привітав синкел у справах мирян о. Андрій Романків: «Християнські навчальні заклади покликані бути знаками христового Воскресіння, які би дали можливість дітям кріпитися в тайні віри, відкрити свої серця і прийняти Ісуса Христа, як Господа Бога їхнього життя. …Християнська родина і християнська школа є тими двома стовпам, на яких ми можемо збудувати міцне суспільство». Проповідник закликав молитися до Божої Матері Зарваницької, аби Вона благословила наш народ і Церкву християнськими навчальними закладами, де би молодь вчилася бути свідками віри Христової.

Свої навчальні та концертні програми представили Християнський колегіум ім. Йосифа Сліпого з Тернополя, Колегіум-інтернат «Знамення» із Зарваниці, колегіум ім. святого Йосафата з Бучача, гімназія блаженного Климентія Шептицького, школа святої Софії, молодіжний навчальний центр ім. Івана Боско, школа св. Василія Великого з Івано-Франківська, школа ім. святих Бориса і Гліба з Жидачева і Благодійний дитячий садочок «Ангелятко» з Дрогобича. Опісля сформована колона учнів і вчителів з букетами квітів і запаленими свічками процесійно увійшла в храм Пресвятої Трійці і молилися перед іконою Зарваницької Матері Божої.

прес-служба єпархії

 

Коментарі вимкнені.