Школи Тернопільщини оновлюють мультимедійні системи

Напередодні початку нового навчального року голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян схвалив перелік заходів щодо впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів краю інформаційно-комунікаційних технологій.

Метою такої ініціативи керівника області є забезпечення рівного доступу учнівської молоді до якісної освіти, її модернізації та інноваційного розвитку, інтеграції до європейського освітнього простору.

Валентин Хоптян доручив управлінню освіти і науки ОДА, райдержадміністраціям, виконкому Тернопільської міськради впроваджувати системний програмно-цільовий підхід до вирішення освітянських проблем, консолідувати зусилля  органів управління освітою всіх рівнів, місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо розв’язання комплексу завдань з поліпшення якості шкільної освіти шляхом використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, створення умов для поетапного переходу до нового рівня освіти на їх основі.

Він також доручив відповідним органам влади, протягом 2011-2015 років, передбачати у місцевих бюджетах кошти на зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази закладів освіти, забезпечення їх сучасними навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійними системами для інтенсифікації навчально-виховного процесу.

Зокрема передбачено забезпечити щорічне оновлення на 25 відсотків наявної в закладах освіти застарілої комп’ютерної техніки.

До 1 листопада 2011 року належить забезпечити під’єднання  загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ, І-ІІІ ступенів до всесвітньої мережі Інтернет за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів.

Також Валентин Хоптян дав доручення сприяти організації навчання з використанням дистанційних технологій навчання для отримання повноцінної освіти, соціальної адаптації та реабілітації дітей з особливими потребами та дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні.

На думку голови ТОДА доцільно забезпечити перепідготовку та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів з питань ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності.

 

Коментарі вимкнені.