Сьогодні розпочинається піша проща до Зарваниці родин мігрантів

проща Зарваниця5—14 серпня відбудеться VI Міжнародна піша проща із Самбора до Зарваниці родин мігрантів та всіх охочих під патронатом Пасторально-місійного відділу УГКЦ у співорганізації з БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ». Очікується, що цього року у духовному поході візьмуть участь до півтисячі прочан з України та з-за кордону. Тож з метою удосконалення процесів служіння — координації обов’язків — під час перебігу десятиденного паломництва у Всецерковному реабілітаційному центрі «Назарет», що під Дрогобичем, днями відбувся дводенний вишкіл осіб, які нестимуть відповідальність за всі ланки прощі. А завершилася зустріч нічною пішою прощею учасників вишколу та всіх охочих до чудотворного образу Пресвятої Богородиці Грушівської.

Десятиденна піша проща із міста Самбора на Львівщині до Духовного марійського центру «Зарваниця» на Тернопіллі є не тільки унікальною духовною поживою для її учасників, але й відповідальною працею, наукою служіння для десятків осіб, які опікуються кожною ланкою перебігу прощі — і у часі її підготовки, і у часі її десятиденного провадження. Для удосконалення науки служіння упродовж двох діб духовні провідники прощі — екзекутативний секретар ПМВ УГКЦ о.Василь Поточняк і директор БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ» о.Ігор Козанкевич — проводили організаційні науки з десятками прочан, які матимуть те чи інше служіння у часі цьогорічної серпневої прощі із Самбора до Зарваниці.

 

Прочанський вишкіл на базі «Назарету» розпочався молебнем до Пресвятої Богородиці у каплиці Преображення Господнього. А після виконання паломницького гимну «Проща» — детальна робота над аналізом кожної ланки серпневого духовного походу. Яких, за підсумками минулих прощ, нараховується до шести десятків.

 

Вінчала паломницький вишкіл нічна піша проща з міста Дрогобича до чудотворного образу Пресвятої Богородиці Грушевської. У часі нічної прощі паломники працювали в групах і розважали над темою «Яким має бути відпочинок християнина?». А на світанку у парохіяльному храмі Пресвятої Трійці села Грушева святу Літургію у співслужінні відправили духовні провідники прощі о. Василь Поточняк та о. Ігор Козанкевич.

 

Міжнародна піша проща із Самбора до Зарваниці 5—14 серпня, протяжністю 240 кілометрів, традиційно пройде теренами Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. Зокрема, маршрут цього року проляже через Самбір, Кульчиці, Корналовичі, Дубляни, Залужани, Волощу, Малу Горожанку, Миколаїв, Розділ, Новий Роздол, Бориничі, Нові Стрілища, Кореличі, Болотню, Вербів, Надрічне, Ценів, Козову, Вівся, Зарваницю. І кожен бажаючий може долучитися до прочанської спільноти, щоб через мольби і прохання до Зарваницької Матері Божої віднайти дорогу до Бога.

 

Ігор ЛАЗОРИШИН.

Коментарі вимкнені.