Тернопіль з’єднався з Донецьком

Двохметровий рушник, вишитий тернопільською майстринею Аллою Байдак, доповнив всеукраїнську вишивану доріжку, яка мандрує містами нашої держави, в рамках Всеукраїнського проекту, що стартував 29 серпня 2010 року з міста Святогірськ.

Учасників акції від імені голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна привітав його перший заступник Василь Коломийчук.

«Символічно, що тернопільський етап цього проекту відбувається напередодні великого християнського свята – празника святого Василія та Дня Соборності України, який відзначатимемо 22 січня. Акція «Єдина Україна: Схід і Захід разом» дає нам можливість ще і ще раз відчути, що ми єдина країна, єдиний народ, і лише в єдності запорука нашого доброго майбутнього!», – сказав Василь Коломийчук.

Він подякував організаторам естафети за цікаву і корисну ініціативу та побажав їм гарного перебування на Тернопільщині.

Василь Степанович відзначив, що з давніх-давен предметом особливого рівня сакральності слов’янських народів був рушник. Українці — нація з самобутньою та багатою культурою, і тому не випадково символом єдності проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом» є рушникова доріжка, яка складається з рушників різних регіонів.

Як розповіла керівник Всеукраїнського проекту «Єдина Україна:Схід і Захід разом» Світлана Кучеренко, у день, коли розпочався проект освяченням першого рушника від м.Святогірська, у Святогірській Свято-Успенській Лаврі було поблагословенно для даної Всеукраїнської акції список зі Святогріської ікони Божої Матері, зроблений монахами цього монастиря.

«Ця ікона тепер супроводжує Всеукраїнську «Рушникову доріжку єдності». Святині вже побували у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Івано-Франківській областях і сьогодні проект прибув до Тернополя! Акція подорожує обласними центрами, містами та селами нашої країни, поєднуючи у собі колорит та традиції різних регіонів. Всеукраїнська «Рушникова доріжка» стане гарантом та підтвердженням того, що незалежно від географічного розміщення ми всі є одним народом українським!», – сказала Світлана Кучеренко.

Подорожування по Україні завершиться 24 серпня 2011 року у місті Києві освяченням у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі та дошиванням останнього українського рушника від міста Києва, на Майдані Незалежності у рамках святкового концерту до 20-ї річниці Незалежності.

Але на цьому проект не завершується: 29 серпня 2011 року розпочнеться його другий етап під назвою «Україна – Європи краплина». Ікона Святогірської Божої Матері разом із Всеукраїнським рушником, делегацією у складі фольклорного колективу та учасників акції подорожуватиме різними країнами світу, популяризуючи Україну, її мистецтво, духовно-культурне надбання   та   доводячи,   що   ми   гідні   європейського співтовариства.

Акція завершить свою подорож у червні 2012 року на урочистому відкритті світового чемпіонату «Євро-2012». Рушникова доріжка, розпочата на Сході України, вітатиме українську та європейську спільноти.

Незабаром Всеукраїнську «Рушникову доріжку єднання» вітатимуть в Чернівецькій області.
Керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви владика Сергій поблагословив  акцію «Україна єдина: Схід і Захід разом» списком Святогріської ікони та окропленям свяченою водою.

Після цього у храмі Віри, Надії та Любові відбулася Різдвяна Літургія, повідомляє прес-служба ОДА.

Коментарі вимкнені.