Ціна на бензин може зрости до 10,5 грн

«Нині є три чинники, що збільшують ціни на нафтопродукти в Україні. Перший – котування на світових нафтових і паливних біржах. Другий – підвищення в державі з 1 січня 2011 року акцизів на бензин і дизпальне. Третій – політика енергетичного блоку українського уряду», – про це на прес-конференції заявив експерт Олег Дорожовець, повідомляє ІМК.

«Щодо першого чинника. За період з 1 листопада 2010 року й до середини січня 2011 року котування на нафту збільшилися приблизно на 17%, на бензин А-95 – на 14%, на дизпальне – на 11%. В Україні до Різдвяних свят динаміка цінового зростання була меншою. Другий виток подорожчання почав спостерігатися з другої декади січня, коли на ціну стали тиснути акцизи, які виросли майже на 40%. У цій ситуації додаткового ажіотажу й негативних очікувань ринкові завдають активні спроби Міністерства енергетики й вугільної промисловості запровадити ще й мита на імпортне пальне. Таке рішення здатне призвести до наступного стрімкого подорожчання пального в Україні ще приблизно на 15% від нинішньої ціни»,- зазначив експерт.

«Насправді, сьогодні НПЗ України не можуть повністю забезпечити внутрішній ринок нафтопродуктами, а тим більше – якісними. Для цього їм потрібно вкласти значні кошти у модернізацію виробничих процесів. Тому ці кошти приватні власники НПЗ, за сприяння Міненерго, намагаються зібрати, залізаючи в кишеню українського споживача»,- додав О.Дорожовець.

Коментарі вимкнені.