Цього року 69 роковини Кременецької трагедії, де знищено було 15 000 людей

27 січня світ, згідно рішення ООН вшановує пам”ять жертв Холокосту – цей день називається – День пам”яті жертв Холокосту. Як його вшанували в Кременці, де відбулася маштабна трагедія знищення 15 000 людей невідомо, це не стосується цього маленького містечка…

Восени 2011 року весь світ буде вшановувати пам”ять загиблих у страшній трагедії в Бабиному Яру. 70-ті роковини будуть вшановувати на державному рівні і з усіма почестями, про це заявив Президент України Віктор Янукович:”Ці події не можна забувати, адже вони повинні нагадувати нам про те, як людство немає чинити. Це сьогодні актуально ще й тому, що в світі й досі бродить примара фашизму…”

Другим по кількості загиблих від рук фашистів і колаборантів в Україні є Кременець, де на місті окопу Якутського полку було знищено 15 000 євреїв. А коли Кременець вшановує пам”ять загиблих, коли держава вшановує їх пам”ять? Чи ми здатні пам”ятати лише Бабин Яр, тому що світова спільнота нам не дає про це забути?

Згідно із свідченнями Романа Кравченка-Бережного, очевидця тих подій і одного з головних свідків на Нюрнбергському процесі знищення людей в Кременці розпочалися 11 серпня 1942 року, а закінчилися аж в жовтні 1942 року. Ось цитата з щоденника Р. Кравченко-Бережного:

21 сентября. Уже больше, чем полтора месяца, продолжается избиение евреев и никак не может завершиться. Сегодня опять с самого утра со стороны тюрьмы доносятся стук автомата и ружейные выстрелы. Говорят, в тюрьме осталось около 200 евреев, специалистов-ремесленников, которые в ближайшее время будут переселены в несгоревшую часть гетто, которая уже с этой целью огорожена. Ограду видел, а остальное – как увидим.

26 октября. Сегодня была открыта для рабочих продажа «макулатуры», т. е. одежды убитых евреев. И есть люди, которые могут это покупать! И даже много: в очереди стояли. По этой причине сегодня не было работы на фабрике – все стояли в очереди…

В цьому році ми вшановує 69 роковини Кременецької трагедії. Наступного року, як і Бабиному Яру їй буде 70. Що планує місцева влада? Яким чином ми вшануємо загиблих? Від нашого ставлення залежить ставлення наших дітей, і хід історії в майбутньому.


http://kremenec.at.ua

Коментарі вимкнені.