Убиту пенсіонерку знайшли під матрацом

Працівники Кременецького райвідділу внутрішніх справ не лише встановили осіб, причетних до вбивства місцевої пенсіонерки, зібрали докази, а й у столиці затримали підозрюваних.

Як розповів начальник Кременецького райвідділу внутрішніх справ Василь Крайнік, до чергової частини звернулися жителі одного з будинків і повідомили, що вже три дні не бачили своєї старенької сусідки. Пенсіонерка мешкала одна, та й вік мала поважний… Коли правоохоронці зламали замки дверей, то в коридорі під матрацом та подушкою знайшли тіло 79-річної кременчанки. Обставини вказували на насильницьку смерть. Експерти підтвердили: нещасну пенсіонерку задушено. Кременецькі міліціонери мобілізували всі сили, аби якнайоперативніше встановити підозрюваних осіб. Весь райвідділ працював над розкриттям убивства. Очолив роботу служб перший заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Валерій Загородній.

Уже було відомо, що з моменту смерті пенсіонерки до часу, коли знайшли мертве тіло, минуло не менше трьох діб. Міліціонери розуміли, що за цей період зловмисники могли покинути не лише територію району, а й межі країни. Тому працювати довелося майже в екстремальних часових умовах. І робота марною не була. Менше ніж через добу в Києві оперативники затримали тих, хто розкошував у столиці на заощадження вбитої пенсіонерки, — двох молодиків.

Як з’ясували правоохоронці, жорстокий злочин двадцятирічний підозрюваний та його вісімнадцятирічний приятель планували заздалегідь. Потурбувалися, як відвести від себе підозру. За версією слідства, за чотири дні до вбивства повідомили рідним, що їдуть на заробітки. Зібрали необхідні речі, документи і подалися один нібито до Москви, інший — на Рівненщину. Насправді ж дорога обох стелилася до столиці нашої держави. Там і справді вдень шукали роботу, а вночі поверталися назад до Кременця і «кочували» віддаленими барами та забігайлівками, щоб не попастися комусь із знайомих на очі.

У день вбивства добралися до рідного міста близько п’ятої години ранку. Одразу ж пішли до будинку, де мешкала пенсіонерка. Старший, якого нещасна добре знала, бо мешкала по сусідству з його бабусею, наказав спільникові заховатися. Молодик знав, що старенька нікому, окрім знайомих, дверей не відчиняє. І навіть тих розглядає у вікно перед тим, як впустити до хати.

Бабуся на стук у двері відхилила фіранку і, побачивши онука сусідки, попрямувала до виходу. Не відала, що відчиняє власній смерті. Пенсіонерка не встигла запитати парубка про мету його візиту, як той, вхопивши кочергу, що стояла в кутку коридора, вдарив нею стареньку в скроню. До хати вбіг спільник. Він притримав жертву, аби не пручалася, а інший візитер, накинувши рушник на голову жертви, почав душити. Тіло нещасної накрили матрацом, на якому звично в коридорі спала пенсіонерка, а зверху кинули подушку. Самі ж, щоб дочекатися вечора і зникнути непомітно, зайшли до кімнати, вгощаючись цукерками. Обнишпорили всі сховки і знайшли заощадження пенсіонерки — більше 8 тисяч гривень та 200 доларів. Також прихопили мобільний вбитої.

Надворі сутеніло, коли молодики знову вирушили до Києва. Спочатку рейсовим авто, аби не викликати підозр, а в Дубно Рівненської області винайняли таксі і за майже дві тисячі з комфортом доїхали до столиці. Там перепродали крадений мобільний, накупили за чужі гроші подарунків своїй знайомій і повернулися на Кременеччину. Та довго не затрималися. Вже наступного дня їх знову чекала столиця, де розкошували на гроші вбитої пенсіонерки.

Відділ зв’язків із громадськістю управління МВС в області.

Коментарі вимкнені.