Українські банки в Україні під загрозою

Міжнародні фінансові інституції хочуть прибрати з ринку банки з приватним українським капіталом. Про це у Львові заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Банки з приватним українським капіталом, яких в Україні налічують близько ста сорока, демонструють нині найкращі економічні показники, заявив Олександр Сугоняко. В них капітал зростає швидше, менше безнадійних кредитів і рефінансувань у пасивах, аналізує голова асоціації. У складній ситуації і надалі перебувають банки з іноземним капіталом, зокрема з російським, а також державні українські банки.

Але як не дивно, саме українські банки намагаються знищити як суб’єктів банківського ринку, заявив Сугоняко. Спочатку Національний банк видає постанову (№273) про заборону банкам, які мають капітал менше 120 мільйонів гривень, залучати депозити фізичних осіб. Тепер ще й Верховна Рада намагається ухвалити закон (законопроект №0884), яким збільшує мінімальний капітал для започаткування банку до 500 мільйонів гривень.

„Для порівняння у Європі мінімальний капітал становить (у перерахунку) 50 мільйонів гривень, а у Росії – 30 мільйонів, а у нас законодавець хоче його підвищити аж до 500 мільйонів. Мабуть, через те, що умови для інвестицій і наявність вільного капіталу в Україні значно перевищує можливості Росії і Європи. У нас є документальне підтвердження, що під тиском Світового банку і МВФ депутати внесли додатково 21 статтю до законопроекту, який спрямовано на знищення українських банків”, каже Сугоняко.

«Без українських банків не буде України»

Президент Асоціації українських банків переконаний: „Якщо не буде українських банків в Україні, не буде української економіки, українських працівників, політики і незалежної України”. Практично 95 відсотків українських банків мають мінімальний капітал більше 50 мільйонів гривень, як це передбачено міжнародними вимогами. Кількість місцевих банків на ринку визначає винятково економіка, запевняє Сугоняко, і якщо 140 українських банків зуміли вижити, значить вони є необхідним сегментом національної економіки, і не слід штучно створювати для них неконкурентні умови.

Тим часом у Національному банку України свої дії пояснюють захистом інтересів вкладників. Водночас експерти вважають, що Нацбанку слід пильніше контролювати банківську діяльність, а не приймати постанови на кшталт постанови №273 про заборону банкам з капіталом менше 120 мільйонів гривень залучати депозити фізичних осіб.

Автор: Галина Стадник
Редактор: Леся Юрченко

http://www.dw-world.de

Коментарі вимкнені.