Уряд не побачив дефіциту в Україні – у Росії гречка взагалі по 60 гривень

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявив, що в Україні немає дефіциту продуктів харчування.

“До речі, якщо гречка у нас сьогодні коштує від 14 до 20 грн., то в Білорусі – 44 грн, у Росії – 60 грн. Масло вершкове, хліб дорожчі, ніж у нас, і в Росії, і в Білорусі. Це означає, що жодного дефіциту на продукти харчування у нас в країні немає”, – наголосив міністр.

Присяжнюк вважає, що інформація про дефіцит певних продуктів вигідна, насамперед, сільгоспвиробникам, оскільки у них тоді збільшуються обсяги реалізації.

“Але, з іншого боку, така інформація вводять в оману споживача, і люди починають витрачати свої заощадження на закупівлю надлишкових продуктів, які, зрозуміло, не зберігаються довгий термін. Тому я б радив виважено реагувати на такі повідомлення, сенсу говорити про дефіцит продуктів немає”, – запевнив він.

При цьому він визнав, що Україна не забезпечує себе м’ясом у достатній кількості.

“Ні для кого не новина, що ми 15-17 років є імпортнозалежні від м’яса. При цьому ми щороку зменшуємо імпорт м’яса, у 2010 – зменшили на 100 тис., і в 2011 теж зменшимо, бо збільшуються обсяги виробництва. Сьогодні у нас на складах є близько 40 тис. тонн імпортної птиці, не можуть її реалізувати, бо українська продукція витіснила її з реалізаційної мережі”, – розповів Присяжнюк.

Спаду обсягів виробництва молока, за його словами, українські сільгоспвиробники не допустили, незважаючи на зменшення кількості поголів’я великої рогатої худоби.

“Визнаємо, що 20 років поспіль поголів’я корів зменшується. Але виробництво молока залишається на рівні 11,7 млн тонн завдяки підвищенню продуктивності”, – сказав урядовець.

Він додав, що проблемою в молочній галузі залишаються низькі закупівельні ціни. Розв’язати цю проблему, на його думку, можна завдяки виходу на зовнішні ринки, “насамперед Росії”.

Нагадаємо, останнім часом у магазинах значно подорожчала, зокрема, гречана крупа і борошно. Внаслідок підвищення попиту ці продукти почали зникати з полиць.

ТСН

Коментарі вимкнені.