В Тернополі вперше пришили чоловіку відрізану руку

Пришили пацієнтові відрізану руку – такої операції у Тернополі ще не проводили ніколи.

Хірурги працювали 4,5 години – зшивали кожну судину, кожен нерв, кожне сухожилля. Зараз рука потроху „оживає”.

– Рука пацієнта уже стала теплою та набула тілесного кольору, – розповідає головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. – Такі випадки трапляються надзвичайно рідко. Ще рідше лікарям вдається вдало провести операцію, щоб рука залишилася функціональною.

Нещасний випадок із молодим чоловіком трапився у середу, 20 квітня. Він травмував руку на рівні нижньої третини передпліччя кухонним ножем(трохи вище від місця, де люди зазвичай носять годинник, – прим. авт.) Деталі того як травмувався чоловік не вказуємо з етичних міркувань.

Зараз пацієнт перебуває у реанімації, і його стан покращується. Однак поговорити з ним поки неможливо.

– Раніше на базі відділу проводили операції, на яких рятували пальці або кисті рук, – розповідає завідувач відділом травматології Борис Майка. – Але зараз був складніший випадок. Рука трималася на самих оголених кістках. Нам довелося вкоротити ці кістки, аби правильно зшити усі структури передпліччя. Якихось прогнозів щодо подальшого одужання пацієнта зараз давати не буду. Адже тепер усе залежить від нього самого. Якщо він виконуватиме усі приписи лікарів та спеціальні вправи, то зможе користуватися цією кінцівкою.

За словами лікаря, те, що операція пройшла вдало – заслуга багатьох людей.

– Добре спрацювала швидка допомога, яка швидко доправила пацієнта у лікарню, – розповідає хірург Юрій Тугаров, який проводив операцію. – Та й керівництво лікарні зреагувало вчасно і все вдалося підготувати до операції. Без швидкої реакції усіх працівників могло б бути занадто пізно.

Лікарі кажуть, що цей випадок показав – вони готові до такого роду операцій і відтепер зможуть кваліфіковано допомогти, якщо таке повториться.

– Ми вдало провели цю операцію, хоча у нас не найкраще обладнання, – каже Юрій Тугаров. – Якби лікарня отримала новітнє устаткування, потрібне для такого роду операцій, усе було б значно простіше. За кордоном така операція вартувала б десятки тисяч доларів. Ми ж провели її коштом лікарні.

До слова, схожа операція нещодавно пройшла на сході України. Там хірурги пришили шахтареві руку, яку йому відрізало під час аварії на виробництві.

Віталій Дерех, “20 хвилин

 

-1 thoughts on “В Тернополі вперше пришили чоловіку відрізану руку

  • 23:34 | 21.04.2011 о 23:34
    Permalink

    Напевно хотів сам собі відрізати руку, а його ще і врятували

Коментарі вимкнені.