Вартість пального на Тернопільщині з початку року піднялася на 45-80 копійок

На Тернопільщині, як і в усій Україні, дорожчає бензин. За перші 10 днів лютого вартість пального в нашій області зросла на 10-35 копійок, – повідомляє ІНТБ. А від початку року на 45-80 копійок, – повідомили в обласній Держінспекції контролю цін. Якщо 31 грудня літр бензину А-95 в середньому коштував 8,18 грн., то 10 лютого – 8,71 грн.

Віктор Подоляк, начальник відділу контролю цін на ринках монопольних утворень: «Таке зростання цін пов’язане з тим, що на світових ринках зафіксований максимум за останніх 2,5 роки. Це основна причина росту всіх цін не тільки в Тернопільській області, а й в цілому по Україні. Ще однією причиною зростання цін стало подорожчання з 1 січня акцизного збору, який зріс на 35-38% на всі види палива».

Теперішня вартість пального – ще не межа. Подальше зростання може спричинити введення 50-відсоткового мита на імпорт сировини. Однак тут є не тільки недоліки, але й переваги, – запевняють у Держінспекції.

Віктор Подоляк, начальник відділу контролю цін на ринках монопольних утворень: «Якщо уряд запровадить додаткове мито на імпорт палива, то, відповідно, буде зростати ціна на імпортну сировину. Для наших нафтопереробних заводів це дасть можливість їм конкурувати. Але вони на даний момент ще не перейшли на виготовлення бензину стандарту якості «Євро-5». Тому вибір буде за споживачами: купляти дешевше пальне, але не дуже якісне, або купляти дорожче, натомість якісніше».

Зростання цін варто очікувати зі стартом весняно-польових робіт. Але, як кажуть у Держінспекції, підняття буде незначним – у межах 5-15 копійок.

Коментарі вимкнені.