Як українцям “виживати” з їхньою міліцією

“Ти й міліція. Рекомендації щодо виживання” – під таким гаслом звертаються до громадськості харківські правозахисники. Українська Гельсінська спілка з прав людини попереджає людей, що слід бути обережними з міліцією.

Як розповів сказав Deutsche Welle голова Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, у міліцейських райвідділах України цього року загинули 40 людей. За даними Харківського інституту соціальних досліджень, 2010 рік став рекордним за кількістю фактів незаконного насильства у міліції.

Торік постраждали 790 тисяч осіб, а з 2004 по 2009 рік – 1 мільйон 319 тисяч. “Виходить, що кожні 40 секунд в Україні мав місце факт незаконного насильства у міліції. Ми вважаємо, що міліція стає однією з загроз для суспільства і взагалі становить загрозу національній безпеці”,– каже Бущенко.

До міліції краще з адвокатом

Правозахисники нагадують громадянам прості правила, як слід поводитися з міліцією. Приміром, рекомендують не з’являтися до міліції лише за дзвінком, а вимагати повістку. Радять не пускати міліціонерів до квартири, якщо немає судового ордеру. У разі допиту слід вимагати протоколу та підписувати тільки свої свідчення. “Взагалі ж краще ходити до міліції з адвокатом. Це право будь-якої людини, яке закріплено й у рішенні Конституційного суду”,- каже Бущенко.

Трагічні випадки у Лозівському міськвідділі МВС

Нагодою для звернення правозахисників до громадян стали два трагічні випадки, що трапилися в січні на Харківщині. Спочатку з вікон Лозівського міськвідділу міліції випав чоловік, якого підозрювали у причетності до наркобізнесу. Він помер у лікарні.

Через тиждень з вікон того ж відділку випала жінка, яку міліція підозрювала у крадіжці. Родичі постраждалих впевнені, що як над чоловіком, так і над жінкою в міліції знущалися. Правоохоронці ж кажуть, що йшлося про неадекватну поведінку й спробу втечі.

Коментарі вимкнені.