Юрій Чижмарь не лише “ходок”, а й вправний “їздок”

Заступник губернатора Київщини Юрій Чижмарь, якого облили кислотою, стверджує, що напад замовив екс-керівник міліції Тернопільщини.

Облитий 17 лютого кислотою заступник голови Київської облдержадміністрації Юрій Чижмарь надалі перебуває під наглядом лікарів, проте почав активно спілкуватися з журналістами та доводити, що прокурорська версія про те, що він став жертвою “любовного трикутника”, безпідставна. Напад на нього, доводить жертва кислоти, замовив… міліцейський генерал Віталій Максимов…

Правоохоронці вже через кілька днів після нападу схилялися до версії про те, що Юрій Чижмарь постраждав не через професійну чи політичну діяльність. Незабаром міліціонери затримали нападника на чиновика — Дмитра Котова. Той зізнався, що “кислотний напад” на Чижмаря замовив його кращий друг — колишній співробітник Солом’янського райвідділу міліції капітан Назар Фесун. Затримали й замовника, і слідству стало зрозумілим, що Фесун вирішив спотворити обличчя кислотою красунчику Чижмарю через те, що той відбив у екс-міліціонера кохану — Олександру Пап.

Свою причетність до нападу на Чижмаря генерал Віталій Максимов категорично відкидає. Та й не притаманний поведінці досвідченого оперативника та керівника дешевий трюк із кислотою. Проте негативного ставлення до потерпілого Максимов не приховує.

Чорна кицька між тоді губернатором Тернопільщини Юрієм Чижмарем і начальником обласної міліції Віталієм Максимовим пробігла, коли Чижмарь почав вдаватися до неприхованої брехні. Зокрема, він заявляв, що син Максимова, який служив у СБУ, скористався липовим дипломом про вищу освіту. Пізніше ці твердження були спростовані у суді. Максимов “непорозуміння” з губернатором пояснював своєю професійною діяльністю. “Коли в область почали надходити кошти на ліквідацію наслідків повені 2008 року, — розповів Віталій Максимов, — ми почали викривати чиновників,які на цьому нагрівали руки. Було порушено понад двадцять кримінальних справ щодо розкрадання понад 9 мільйонів гривень. В інших областях, які постраждали від повені, таких масштабних розкрадань не викривали. Саме тоді губернатор почав заявляти, що міліція займається не тим, чим треба, й розпочав у підконтрольних владі ЗМІ справжню атаку на її керівництво”.

Конфлікт загострився, коли міліціонери наклали арешт на службовий автомобіль Чижмаря “Мерседес-Бенц-Е-240”. Люди помічали, розповів Максимов, що губернаторський автомобіль їздить чомусь з різними номерами. Коли даішники зупинили автомобіль для перевірки, у його багажнику знайшли три автомобільні номери від інших машин. Техталон на автомобіль виявився підробленим, тимчасовий техпаспорт — також. За цим фактом була порушена кримінальна справа, і губернаторові довелося пересісти на “Фольксваген”. Та автомобільний скандал спалахнув вдруге. Міліцейська перевірка викрила чимало зловживань, пов’язаних з таємничими пересуваннями губернатора теренами області. “Якщо вірити шляховим листам, — розповідав Максимов, — виходило, що службовий автомобіль Чижмаря протягом чотирьох місяців наїздив… 265 тисяч кілометрів! Тобто його автомобіль пересувався 24 години на добу зі швидкістю 90 км/ год., а губернатор не виходив весь цей час з автівки навіть “до вітру”!”.

Віталій Максимов наразі у відставці та проживає в Тернополі. Чижмарь перебрався на роботу до столиці. Після чого ці дві людини жодного разу не зустрічалися… Слідчі прокуратури, які розслідують “кислотну справу”, зазначили, що відпрацьовували “тернопільський слід”. Та зрозуміли, що цей напрямок розслідування хибний.

Омар УЗАРАШВІЛІ, Високий Замок

-1 thoughts on “Юрій Чижмарь не лише “ходок”, а й вправний “їздок”

  • 07:39 | 18.03.2011 о 07:39
    Permalink

    Дорветься бидло до корита і натішитись не може.Але все рано чи пізно закінчується і не завжди добре…

Коментарі вимкнені.