За відмову від лічильника відключатимуть газ

Верховна рада дозволила відключати газ споживачам за відмову від своєчасного встановлення газових лічильників.

Законопроект №7024 “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” у четвер підтримали 232 депутати, повідомляє агентство “ЛІГАБізнесІнформ“.

Документ передбачає, що постачання природного газу здійснюються за умови його комерційного обліку з 1 січня 2012 року для населення, яке споживає газ комплексно, у тому числі для опалення; з 1 січня 2016 року – для тих, хто використовує газ для підігріву води і приготування їжі; з 1 січня 2018 року – для тих, хто використовує газ виключно на приготування їжі.

Якщо ж мешканці квартир та приватних будинків відмовляються від встановлення лічильників суб’єктами господарювання, які здійснюють розподіл газу на їх території, розподіл їм природного газу припиняється.

Передбачено, що лічильники населенню встановлюються за рахунок суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл газу, за рахунок коштів держбюджету, а також – за бажанням – за рахунок самих мешканців.

Підприємці ж – фізичні та юридичні особи, які користуються газом для ведення підприємницької діяльності, встановлюють лічильники за свої кошти.

Відмова підприємця від встановлення лічильника до 1 квітня 2011 року є підставою для того, щоб організація, яка розподіляє газ, розірвала з підприємцем договір на поставку або розподіл газу.

Також документом передбачено, що нові або реконструйовані житлові будинки, виробничі або невиробничі будівлі вводяться в експлуатацію лише за наявності вузлів обліку природного газу.

Коментарі вимкнені.