Очільник Тернопільщини Валентин Хоптян закликав депутатів обласної ради до єднання

Заява голови Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна щодо ситуації, яка склалася в Тернопільській обласній раді

Політичне непорозуміння, яке має місце в області, затягнулося вже майже на рік. Через амбіції та політичні інтереси окремих сил область – єдина в Україні, яка й досі немає прийнятого бюджету на 2013 рік.

У зв’язку з цим суттєво недофінансовані усі галузі краю. На даний час обласні програми не профінансовані на суму близько 50 млн. грн., на ремонт та реконструкцію комунальних доріг – 30 млн. грн., на будівництво та реконструкцію об’єктів соціально-культурного призначення – 8 млн. грн. Ще раз підкреслюю – кошти передбачені. І ці всі суми закладені у проекті бюджету. Ми маємо можливість спрямувати майже 8 млн.грн вільних залишків коштів загального і спеціального фондів на вирішення найнагальніших питань. До того ж, очікується значна сума додаткових коштів із державного бюджету для забезпечення виплати зарплати бюджетникам.

В області чимало проектів рішень, які не може прийняти обласна рада, є сьогодні актуальними та життєво необхідними. Разом з тим, з-поміж них є такі, подальше неприйняття яких несе невідворотні наслідки для області. Невирішене питання фінансування швидкої медичної допомоги, працівники обласних бюджетних установ можуть залишитись без заробітної плати у листопаді та грудні. Тобто заручниками цієї політичної ситуації стали мешканці усього краю.

Я провів ряд консультацій як з експертами, громадськістю, так і лідерами політичних сил – усі погоджуються, що так далі область жити не може. Водночас, на поступки не хоче йти ніхто. Тому я, як керівник області, не можу стояти осторонь цих процесів. Я зроблю все для того, щоб ситуація була якнайшвидше вирішена і обласна рада запрацювала.

Переконаний, що жодна політична сила не може бути переможцем, тому що через їхні амбіції страждають люди.

Звертаюся до кожного члена обласної виборчої комісії із закликом відкласти партійні амбіції та невідкладно забезпечити виконання делегованих Вам повноважень для відновлення роботи обласної виборчої комісії.

Звертаюся до усіх депутатів незалежно від партійної приналежності: саме обласна рада, згідно з Конституцією України, є тим органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси усіх наших краян.

Таким чином, підкреслюю, ігноруючи проведення сесії обласної ради, депутати ігнорують понад мільйонне населення області. Я впевнений, що усі винуватці блокування роботи обласної ради понесуть відповідальність.

Депутати Тернопільської обласної ради повинні негайно повернутись до виконання своїх прямих обов′язків для вирішення важливих соціально-економічних проблем регіону. Закликаю зібратися на сесію, прийняти бюджет і ще десятки рішень, необхідних для повноцінного життя Тернопілля.

Коментарі вимкнені.