Найбільшу колекцію в Україні має родичка Йосипа Сліпого з Тернопілля

За 74 роки ця жінка об’їздила безліч країн, спробувала себе у кількох професіях, зібрала велику колекцію підводних мушель. Дарія Наконечна – жінка із невичерпною енергією та любов’ю до життя.

У США – на заробітки

Дарія народилася у селі Заздрість Тернопільського району. Вона – близька родичка кардинала Йосифа Сліпого. «Він був рідним братом мого дідуся. Прізвище моєї матері – Сліпа», – поділилася пані Дарія. Спочатку вона здобула економічну освіту, згодом працювала у відділі облвиконкому, через деякий час стала одним із співзасновників Тернопільського комерційного інституту, де кілька років працювала головним бухгалтером.

«У Штатах жив мій брат. Він неодноразово кликав мене до себе. Десь у 1995 році я вирішила, що потрібно їхати, заробити на краще життя для сина», – розповіла жінка. Спочатку вона доглядала за пенсіонерами, мандрувала з ними всіма закутками Америки. «З одними вдалося відвідати Гаваї, з іншими – Бермудські острови, була і на весіллі у штаті Флорида». Брат допоміг їй виробити паспорт громадянки США, тому жінка побувала і вБразилії, Уругваї, Парагваї, Аргентині, в ПАР, Австралії, Новій Зеландії.

Колекціонерка в душі

Дарія Наконечна розповіла, що все життя любить щось збирати. «Спершу колекціонувала горнята, згодом монети, ну а найбільшою моєю гордістю – є колекція мушель».

Колекція у неї і справді вражаюча. Її квартира схожа на підводне царство, аж дух захоплює, коли розглядаєш усі ці скарби.

«Це захоплення прийшло до мене, коли я була на острові Санібел, що у Флориді. Якось натрапила на вітрину магазину із цими красивими мушлями. Я від захоплення аж затупцювала на місці. З того часу почала їх скуповувати у всіх країнах світу». Сьогодні вона на рівні науковця може розповісти про мушлі, адже її колекція – найбільша в Україні, і третя за чисельністю у світі.

«Найцінніша для мене мушля, яка водиться на двокілометровій глибині. Щоб її дістати, використовують спеціальне обладнання. А ось подвійна мушля «День і ніч» особлива тим, що вдень вона плаває білим боком до поверхні, а вночі – світло-фіолетовим. Так вона захищається від хижаків».

Жінка може годинами розповідати про свої скарби. Їх в колекції налічується більше трьох тисяч. Вони і вартують немало: лише одна мушля коштує більше тисячі доларів. Із плоских мушель пані Дарія робить тарілки, різноманітні прикраси тощо.

Повернувшись додому, жінка подарувала по дорогоцінній мушлі рідним та друзям, ще три сотні віддала до зоологічного музею Тернопільського педагогічного університету.

Сьогодні 74-річна пенсіонерка вивчає арабську.

«Якось я їхала в громадському транспорті і завела розмову зі студентами-арабами. Їхньому подиву не було меж. Із того часу я допомагаю їм вивчати українську мову», – з усмішкою поділилася жінка.

Зоряна ДЕРКАЧ

Коментарі вимкнені.