Одні грабують, інші шукають жертв, – тернопільські поліцейські розповіли про схеми зловмисників

Задля пограбування квартири зловмисники йдуть на різні хитрощі. Поліцейські ці схеми вже вивчили. Кажуть, зазвичай задіяні в процесі дві групи злодіїв. Одна банда грабує квартиру, а інша попередньо шукає жертву та вивчає побут господарів. Привабити увагу злочинців можуть дорогі та престижні вікна, двері, і навіть наявність кондиціонеру.

«Зловмисники вивчають на якій людина їздить машині, яка квартира, скільки тих машин, де людина працює», – розповідає старший сержант поліції охорони Богдан Брона.

Довідатись більше про мешканців квартири, яку зібрались грабувати, зловмисникам допомагають і соцмережі. Часто там люди самі розповідають якими статками володіють. А буває і гірше: пишуть куди і наскільки їдуть у відпустку. У цьому випадку спланувати час для крадіжки – найпростіше. Схожих схем, коли грабіжники слідкують за жертвою є чимало.

«Є таке що під коврик навіть печення кладуть, перевіряють чи ціле, чи хтось приходив. Бувало, що в серцевину замка вставляють жуйку, і перевіряють, якщо ніхто не заходив, то жуйка там так і залишиться. Часом стукають у двері, інколи і справді можуть помилитись, а буває що так перевіряють, вивчають інформацію», – розповів поліцейський охорони Богдан Брона.

По завершенні розвідки інша група злочинців готується до крадіжки. У день злочину замальовують вічко дверей сусідів і вимикають світло на поверсі. Як правило, грабіжники потрапляють у квартиру через двері. Тоді зламують серцевину замка і вибивають двері ногою. Якщо у квартирі виявляється господар, у хід ідуть жорсткі методи:

«По будинках були такі прецеденти, коли грабіжники проникаючи в будинок заставали господарів. Тому зв’язували їх, завдавали фізичний біль, щоб дізнатись, де є цінні вироби.

Приміром, позаминулого року злодії пограбували квартиру, перед тим детально відслідковували, коли жінка з дитиною виходить з дому. Кілька днів перед самим пограбуванням імітували відключення світла. Жінка виходила з квартири в пошуках «рубильника». У день пограбування знову знаючи, що в 7:30 – 7:45 вона виходить з дому, відключили світло. Коли вона вийшла з квартири її зв’язали, квартиру пограбували та втекли.

Також був випадок коли тернополянин через камеру віддаленого відеоспостереження, яку встановив у квартирі, побачив у помешканні розкидані речі та невідомого чоловіка. Вчасно зателефонувавши до правоохоронців, злодія вдалося впіймати.

Останнім часом багато пограбувань стаються у новобудовах, оскільки там замки майже ідентичні та прості у відмиканні. З квартир брали те, що можна було швидко винести», – зазначив заступник начальника Управління поліції охорони підполковник поліції Олексій Дзюра.

Самостійно громадяни не в змозі захистити помешкання від непроханих гостей, адже досвідчені «домушники» відкриють будь-які замки, справа лише в часі та в їх професійності. Звісно, варто подбати про надійні замки та двері, проте дієвішим способом захисту помешкання житла є охоронна сигналізація.

У разі спроби зловмисників проникнути до Вашого помешкання на пульт поліції охорони надійде сигнал «Тривога». Наряд реагування в складі добре підготовлених та належно озброєних поліцейських охорони за лічені хвилини прибуде на місце події та затримає злодія.

Запам’ятайте, щоб вберегтись від квартирної крадіжки – найкраще звернутись до спеціалістів. Як показує досвід, наявність охоронної сигналізації у квартирі примушує відмовитися від злочину 99,9% «домушників». Інші 0,1% опиняються у службовій машині працівників поліції охорони.

Коментарі вимкнені.