Один з небагатьох в Україні і єдиний у Тернопільській області інтерактивний музей музичних інструментів «Камертон»

Один з небагатьох в Україні і єдиний у Тернопільській області інтерактивний музей музичних інструментів «Камертон» розташований в с. Ішків Козівського району. Петро Катола — його організатор, очільник, натхненник і меценат. Пан Петро не належить до тих людей, які люблять вихвалятися своїми здобутками. Швидше, навпаки, прискіпливо аналізує роботу музею, самокритично оцінює особисту діяльність.
Можна лише уявити, скільки клопотів у директора, у володінні якого понад 200 музичних інструментів з усіх континентів світу! Серед них є інструменти з родинного спадку, а є подаровані друзями, колегами і знайомими, деякі привезені з-за кордону. І в кожного з них — своя історія. Про кожен експонат п. Петро розповідає захоплено і з любов’ю і, що найбільш вражає, дозволяє всім охочим потримати інструмент чи й заграти на ньому. Так у спілкуванні і творчих експериментах народжується щира зацікавленість, яка породжує велике бажання пізнавати, творити і жити.
У планах музею «Камертон», за словами директора, — організація і проведення у 2019 році етнографічного музичного фестивалю за участю солістів та концертних колективів мистецьких закладів області і студентів-іноземців університетів м. Тернополя. Така імпреза передбачає концерти, презентації, творчі зустрічі, обмін думками. Дійство планують проводити на літній площадці біля музею та в його стінах.
У святковий День працівників культури та майстрів народного мистецтва — щирі вітання для Петра Католи, музиканта, дослідника, збирача музичних інструментів, людини зацікавленої та небайдужої. Сили та натхнення вам, віри і наполегливості у реалізації задуманого.
Наталя БОРОДАЙ, науковий співробітник
Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Подільське слово

Коментарі вимкнені.