Олександр Шашкевич пішов з посади директора коледжу ТНЕУ, залишивши зворушливі рекомендації студентам

Олександр Шашкевич.

Про останній день перебування на посаді директора Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ Олександр Шашкевич повідомив студентам 30 вересня за допомогою Facebook. Своє звільнення директор пояснив тим, що надалі реалізовуватиме себе у наукових дослідженнях. 
“Перш за все дозвольте подякувати Вам за те, що обрали для навчання коледж Тернопільського національного економічного університету – кращий коледж Тернопільщини, — написав Олександр Шашкевич. — Рекордний набір 2017 року це підтвердив. Користуючись нагодою, хотів би зробити для Вас декілька рекомендацій. Можете сприймати мене серйозно, чи ні, але ці рекомендації ґрунтуються виключно на моєму життєвому досвіді. Отож:

1) У цьому житті Вам ніхто і нічого не винен! Якщо Ви будете керуватись цим принципом, то Ви не будете до кінця життя шукати винних, окрім себе, та будете покладатися виключно на свої сили та нести особисту відповідальність за свої вчинки.

2) Будьте вдячними! Дякуйте за все та завжди Господу Богу, батькам, викладачам, друзям, колегам, сусідам по кімнаті:) Не прогадаєте!

3) Не гайте часу! Зараз Вам здається, що попереду довге та щасливе життя! Повірте, не встигнете оговтатись, а Ви вже на 10, 15, 25-річчі завершення навчального закладу. Не відкладайте своє життя на завтра!

4) Не переставайте вчитися! Більшість молоді зараз шукає роботу, невеликий заробіток та мріє швидше стати дорослими. Повірте, студентські роки є найкращими у житті та не варто їх марнувати. Ви встигнете ще в житті напрацюватись. Навіть працюючи, здобувайте нові знання!

5) Читайте! Краще не освіжувач повітря:), а хороші книжки. Пам’ятайте, що «Ті, хто читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор.» (хтось сказав:).
6) Бережіть своє життя та здоров’я! Не шукайте пригод на сідничні м’язи. Поки молодий, здоров’я не цінуєш, потім, як правило, люди шкодують. До наркотиків навіть не підходьте та застерігайте своїх друзів!

7) Не шукайте кращої долі на карті світу. Де народився, там і знадобився! Саме Ви повинні зробити Україну державою, у якій хочеться жити. Як казав Кузьма Скрябін: «Ти – сам собі країна! Наведи порядок у своїй голові!»

8) Для повнолітніх! Намагайтеся знайти свою любов у студентські роки. Придивіться до своїх друзів, подруг! Поважайте один одного, можливо Вам видасться нагода прожити багато щасливих років разом:)
9) шануйте та цінуйте викладачів! Ніхто з них не хоче для Вас зла:). І чим більше Вас будуть муштрувати на навчанні, тим легше Ви будете відчувати себе у дорослому житті! Вітайтеся з викладачами не тільки перед іспитами, повірте нам приємно:)

10) і на останок притча про будівельного виконроба, що мені дуже сподобалась:

«Жив-був виконроб. Все життя він будував будинки, але став старий і вирішив піти на пенсію.
– Я звільняюся, – сказав він своєму роботодавцю. – Йду на пенсію. Буду із своєю старою онуків бавити .
Господарю було шкода розлучатися з цією доброю людиною, і він попросив його :
– Слухай , а давай так – побудуй ще один, останній будинок і проводимо тебе на пенсію. З хорошою премією!
Виконроб погодився. Згідно з новим проектом йому треба було побудувати будинок для невеликої родини, і почалося: узгодження, пошуки матеріалів, перевірки.
Виконроб поспішав, бо вже бачив себе на відпочинку. Чогось не доробляв, щось спрощував, купував дешевші матеріали, тому, що їх можна було швидше доставити. Він відчував, що робить не найкращу свою роботу, але виправдовував себе тим, що це кінець його кар’єри. Коли будівництво було завершено, він покликав господаря.
Той оглянув будинок і сказав:
– Знаєш, а це твій дім! На ось, візьми ключі та вселяйся. Всі документи вже оформлені. Це тобі подарунок від фірми за довголітню роботу.
Що відчував виконроб, це було відомо тільки йому одному! Він стояв червоний від сорому, а всі навколо плескали в долоні, вітали його з новосіллям і думали, що він червоніє від сором’язливості, а він червонів від сорому за власну недбалість. Він усвідомлював, що всі помилки і недоліки стали тепер його проблемами, а всі навколо думали, що він збентежений дорогим подарунком. Тепер виконроб повинен був жити в тому єдиному домі, який він побудував погано.
Ми всі – виконроби. Ми всі будуємо власне життя так само, як виконроб перед виходом на пенсію. Ми не докладаємо особливих зусиль, вважаючи, що результати цієї конкретної споруди не такі вже й важливі. До чого докладати зайві зусилля? Але потім, згодом ми усвідомлюємо, що живемо в будинку, який самі ж збудували. Адже все, що ми робимо сьогодні, має значення. Вже сьогодні ми будуємо життя, в якому будемо жити завтра».

Усім дякую за співпрацю, навчання, розваги, вітання та багато-багато приємних моментів! Усіх благ, успіхів у навчанні та класних позитивних життєвих емоцій!

З повагою та найкращими побажаннями
Олександр Шашкевич”.

Довідково: 

“Олександр Шашкевич народився в 1979 р. у м. Бережани Тернопільської області в сім’ї службовців-фінансистів. У 2001 р. закінчив Інститут фінансів Тернопільської академії народного господарства, здобувши кваліфікацію економіста за спеціальністю «Фінанси». У 2002 р. з відзнакою закінчив Центр підготовки магістрів Тернопільської академії народного господарства, здобувши кваліфікацію магістра з фінансів. З вересня 2002 р. до квітня 2009 р. працював на посаді викладача кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету. У 2008 р. захистив дисертацію на тему: «Фінансові ресурси вищих навчальних закладів: оптимізація формування та ефективність використання», здобувши науковий ступінь кандидат економічних наук.
З квітня до жовтня 2009 р. працював на посаді заступника завідувача магістратури факультету довузівської, післядипломної і магістерської підготовки Тернопільського національного економічного університету.
З жовтня 2009 до травня 2013 р. працював на посаді завідувача магістратури факультету довузівської, післядипломної і магістерської підготовки зазначеного закладу та виконував обов’язки координатора підготовки магістрів за спеціальністю «Державна служба».
З травня 2013 р. по серпень 2015 р. працював спочатку на посаді виконувача обов’язків, а потім – декана факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету.
У серпні 2015 р. призначений виконувачем обов’язків директора коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету.
Автор та співавтор численних наукових та навчально-методичних публікацій.
Сфера наукових інтересів О. Л. Шашкевича – державний фінансовий контроль, внутрішній аудит, фінанси вищої освіти”, — за інформацією сайту ТНЕУ.

Коментарі вимкнені.