Ольга Похиляк довела до лікарні завідуючу дитсадка з 43-річним стажем?

Через 2 гривні, які завідуюча дитсадка №9 Марчевська Орися начебто зібрала з батьків «собі в кишеню», жінку довели до втрати зору та нервового зриву.

А все почалося з того, що вона відмовилася добровільно-примусово іти на мітинг в підтримку Євромайдану, оскільки чекала того дня сина-моряка. За кілька днів на сайті міської ради з’явилася скарга на неї, мовляв завідуюча збирає з батьків по 2 грн. З цієї анонімки, переконана  пані Орися, яку написали під диктовку начальниці Управління освіти «добродії», розпочалася серія з 20-ти перевірок ДНЗ, які довели завідуючу до такого стресу та нервового зриву, що вона два місяці лікувала зір та перенесла операцію через збільшення щитовидної залози.

Марчевська Орися Іванівна – завідуюча дошкільного навчального закладу №9 м.Тернополя. Загальний досвід роботи 43 роки, з них 32 роки пропрацювала завідуючою. Жінка планувала допрацювати на своїй посаді до жовтня 2014-го року і уже іти на пенсію. Проте зробити це спокійно їй не дають. Пані Орися впевнена – на її місце уже є претендент без відповідної освіти та стажу роботи.

Треба робити революцію, а проблеми дитсадків – другорядні

У неділю 1 грудня 2013 року, після силового розгону Майдану в Києві, у Тернополі на театральний майдан збирали керівників навчальних закладів на віче.

–          В 11.30 мені подзвонила завідуюча дитсадка №2: «Всі директори і завідуючі ідуть на мітинг». Я відмовилася, бо маю в неділю свій конституційний вихідний.

Окрім того Орися Іванівна не хотіла  піти, бо в цей день до неї приїхав син із сім’єю. А він моряк і вдома буває рідко.

Уже в понеділок 2 грудня, під час наради, пані Орися зачепила питання постачання продуктів у дитсадок. Адже перебої в постачаннях у ДНЗ тривають уже третій рік. На неї накинулися колеги, що є в дружніх стосунках з керівником управління освіти Ольгою Похиляк, мовляв, зараз треба робити революцію і питання харчування в садках – не на часі.

–          Я встаю і кажу: «А у вас вже революція в садочках триває три роки, діти голодні, Ольга Похиляк не реагує». Скільки можна терпіти, коли пишеш папери, а ніхто на них не реагує?

За відкриту позицію – анонімка в міську раду

5 грудня на сайті міської ради в рубриці «Питання-відповіді» одразу ж з’явилося повідомлення, начебто від батьків дитсадка, що завідуюча Марчевська Орися збирає по 2 грн з батьків на муку.

Автор Ольга: «Доброго дня Мене цікавить забезпечення харчування в ДНЗ Моя дитина відвідує садочок №9. Сьогодні нам вихователь сказала, що приходила завідуюча і повідомила що в садочку немає муки і кожному потрібно здати 2грн., щоб її закупити. Батьки роблять за власний рахунок в садочку ремонти, міняють вікна, двері, плитку, сантехніку, купляють іграшки, канцтовари, дидактичні матеріали, побутову хімію… то тепер ще будуть продукти закупляти для дітей? Невже садочки не мають ніякої матеріальної підтримки від держави? Куди ідуть гроші що ми платимо за відвідування садочку і які статті витрат містить дана сума? Я особисто не проти покращення харчування в садку але можливо це варто включити в суму яку ми платимо за садок а не здавати “на муку”».

У відповідь на це повідомлення на сайті міської ради 9 грудня з’явилося інше, де автор Ляшко Іван Васильович підтверджує інформацію, що в дитсадку є перебої з харчуванням:

«05.12.13 р. появився допис на сайті мера, що в ДНЗ№9 все роблять батьки. Якщо і роблять, то по своїй добрій волі, бо кошти на вікна, двері, іграшки, канцтовари останні роки не виділялись. До харчування дітей в садочку, ми, батьки,ніколи не мали претензій. З вересня 2013 року ми неодноразово запитували, чому відсутні необхідні продукти для наших дітей. Завідуюча пояснювала, що відсутнє постачання, грошима вона не розпоряджається,і вплинути на ситуацію вона не може. В листопаді, грудні були дні,коли було відсутнє м’ясо, риба,масло, молоко, сметана. Пояснити ніхто не може, бо казна затримує кошти і ніхто на це не може вплинути. Дійсно, закупили 100 кг. Муки по 3 грн ,(а по тендеру-4,50 грн.), оскільки наші діти люблять вареники, пиріжки, деруни. Продукти закуплені для дітей, актом оприходовані, якщо влада не дбає про дітей, то нам не байдуже. Батьки»

14 грудня у газеті «20 хвилин» вийшла стаття з висвітленням цієї проблематики, а також протікання даху, на ремонт якого завідуюча ще з червня 2013-го просила кошти в управління.

І почалися перевірки…

16 грудня за наказом начальника управління освіти О.Похиляк створено комісію по перевірці даних фактів, викладенх у статті та на сайті мерії. До складу комісії увійшли працівники Управління освіти: заступник начальника управління освіти, головний інспектор з дошкільної освіти управління освіти, методист Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, головний спеціаліст з питань кадрової роботи, головний бухгалтер управління освіти.

–          Перевіряли, я їх завела в кладовку, показала, що нема чим дітей годувати, а голова комісії Пельвецька Олена Петрівна мені каже: «То що ви не могли саму картоплю їсти?». А я кажу: «Олії немає, масла немає, м’яса немає, риби немає, молока нема, то з чим ту картоплю їсти три рази в день?». З тої муки, яку ми самі докупляли, то вже й вареники робили і оладки, тобто можна було трохи урізноманітнити раціон.

Цікавим є факт, що ніхто з батьків додатково не збирав по 2 грн «на муку», як йшлося у першому повідомленні на сайті міської ради. Ці кошти на закупівлю продуктів виділили вихователі з фонду розвитку, в який батьки щомісяця здають по кілька гривень. Усі акти та сертифікати про закупівлю продуктів у завідуючої є на руках.

Батьки не мали претензій до роботи завідуючої

Перевірка тривала довго, каже Орися Іванівна. Її перед батьками особисто принижували, їй навіть соромно було по садку ходити. Вона каже, що старша жінка не заслужила на кінець своєї кар’єри такого відношення та підозр.

В цей час начальник управління Ольга Похиляк дзвонила до голів батьківських комітетів груп, пропонувала батькам написати кляузу на Орисю Іванівну, мовляв, тоді керувати дитсадком поставлять молоду завідуючу. Але батьки були задоволені роботою завідуючої.

За прохання допомоги в Хоптяна – догана

–          Тоді я не витримала того позору і 30 грудня написала губернатору. Я думала, що він передасть цю справу в облвно (обласний відділ народної освіти – прим. ред.) і вони розберуться, як треба.

Того ж дня на підтримку завідуючої, на ім’я начальника департамента освіти, голови ТОДА та нардепа О.Кайди, звернення написав і трудовий колектив дитсадка. Підписалося 39 працівників і члени батьківського комітету.

 

Проте, 11 січня 2014 року пані Орисі принесли догану.

Мовляв, вона не має етики як керівник, окрім того не скерувала кошти батьків на рахунки Управління. І це тоді коли протягом 2012-2013 років батьки провели ремонт в дитсадку на 300 тис грн (відремонтували харчоблок, пральню і весь коридор встелили плиткою) та поставили на баланс ДНЗ товарно-матеріальних цінностей на 187 тис грн. Орися Іванівна пояснює, що кошти на рахунки Управління не здавали, бо батьки самі вирішили, що за свій кошт зроблять ремонт, адже приміщення дитсадка до 24 вересня 2009 року належало Технічному ліцею і перебувало у занедбаному стані, про що свідчить акт передачі.

Виходить, саме за таку користь для держави, завідуюча отримала замість подяки – догану.

Перевірки в радянських традиціях

30 січня 2014 року завідуючій прийшла відповідь на звернення в ТОДА. У документі зазначалося, що обласний департамент освіти перевірив документи ДНЗ і не виявив ніяких порушень.

–          Ясно, що моя заява потрапила і до мера. Тому було створено нову комісію. Трясли мене три неділі і далі давай, – пригадує завідуюча ДНЗ №9. – Цікаво те, що я жаліюсь на Управління освіти, а тут саме з Управління освіти прийшли перевіряти фінансово-господарську діяльність садочка. Вони прийшли зі мною «зводити кінці». Це в кращих радянських традиціях!

Орися Марчевська каже, що члени робочої групи писали «всяку єрунду», вишукували найдрібніші мінуси. А те, що великий садочок (330 дітей) працює добре, того навіть ніхто не зауважив. Орися Іванівна впевнена, що такий хороший дитсадок уже примітила для себе «чиясь дружина».

На підставі заключення робочої групи, 31 січня в дитсадок з перевіркою навідалася обласна санстанція. Після своєї перевірки, в акті СЕС написали зауваження лише щодо відсутності павільйона (його частково забрав ще ліцей, а частково списав дитсадок через аварійний стан), а також щодо переповнених груп у ДНЗ.

  

По результатах усі перевірок на ім’я Марчевської Орисі прийшла довідка з міської ради з безліччю підшитих копій документів. Були там навіть звернення пані Орисі до Управління освіти за 2009, 2010, 2012 роки, в яких вона просить виділити кошти на ремонт даху, на закупівлю продуктів харчування. А також клопотання та відношення на ім’я начальниці Управління освіти щодо виділення коштів на матраси та меблі для відкриття нової групи у вересні 2013-го року. Було і звернення за 2012 рік на ім’я міського голови від депутата округу, щодо плачевного стану з доставкою продуктів харчування у даний дитсадок, тощо.

На цю довідку завідуюча написала кілька аркушів своїх зауважень та заперечень.

«Такого тиску навіть молода завідуюча не витримала би»

–          Фінвідділ перевіряв, пожежники перевіряли, мнсники, аудит був… всього 20 перевірок за три місяці, – перечислює завідуюча Марчевська Орися. – На фоні цих всіх нервів та стресів у мене впав зір – перед очима був наче туман і я п’ять днів майже нічого не бачила. Три тижні я змушена була лікувати зір. А за якийсь час ще й змушена була зробити операцію, бо мене довели до того, що з нервів збільшилася щитовидка. Я вперше за 15 років захворіла! Такого тиску не витримала би навіть і молода людина. А мені ж уже 64 роки…

Коли у Орисі Іванівни виникли проблеми із зором, вона не залишила без нагляду навчальної установи – змушена була хворою їздити на роботу, підписувати документи, розпорядження. І ще й «отримала на горіхи», що залишила замість себе методиста (який згодом пішов у лікарняну відпустку).

Залякували стеженням та дзвінками лікарям

Окрім того, на завідуючу чиниться психологічний тиск. Так, якийсь час за нею слідкували підозрілі особи. Орися Іванівна каже, що бачила один і той же автомобіль під своїм будинком і під дитсадком. Це тривало півтора роки – із жовтня 2012 року. Лише коли звернулася до знайомого в СБУ і потім розповіла про це начальниці Управління освіти Ользі Похиляк, ці дивні слідкування закінчилися.

Проте і на цьому не зупинилася система залякувань. Так, прийшовши на черговий прийом до лікаря в поліклініку на вул.Острозького, пані Орися почула фразу: «А що це ви така популярна стала, що за вами аж дзвонять?». Як зрозуміла пацієнтка, хтось тиснув на лікарів, просив якнайшвидше закрити лікарняне пані Орисі. Жінка каже, що їй вже соромно навіть до лікаря ходити через таку неприродню надмірну увагу і тиск. Вона хоче лише спокійно допрацювати своїх заслужених сім місяців і без скандалів піти на пенсію. Проте твердо переконана, що в умовах сучасного становлення нової України, керівники навчальних закладів не повинні мовчати про той диктаторський режим, який їм влаштовує вище керівництво.

Орися Іванівна через “Погляд” звертається до міського голови з величезним проханням взяти на свій контроль безперебійну наявність потрібних продуктів харчування у дитсадках. Вона каже, що діти – це наше майбутнє, саме з них виростають ті студенти, які згодом готові кістьми лягати за свободу України та її демократичність. Пані Орися закликає Сергія Надала зробити все, що в його силах, аби діти мали корисні, поживні, свіжі та необхідні для розвитку продукти харчування.

Начальниця Управління освіти і науки Ольга Похиляк прокоментувала “Погляду” дану ситуацію. 

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Ольга Похиляк довела до лікарні завідуючу дитсадка з 43-річним стажем?

 • 21:53 | 19.03.2014 о 21:53
  Permalink

  Ця начальниця управління нехай би нічого не коментувала, а тихенько десь вже відходила з посади. Тільки не дай Боже, щоб повернулась до директорства у 8-му школу, ХАПУГА!

 • 23:00 | 19.03.2014 о 23:00
  Permalink

  Кількість дитячих садочків зменшується… Пора навчитися цінувати людей, які вміють організовувати роботу того, що залишилося. Людина роками звертається про допомогу, а її ігнорують. Зрозуміло, що це було нормою за попередньої влади, але так не може бути при владі сьогоднішній. Хто цього не розуміє – повинен сам негайно залишити займану посаду, бо коли будуть звільняти – то буде причина звільнення і скоріше всього з певними висновками суду.

 • 08:55 | 20.03.2014 о 08:55
  Permalink

  а ви запитайте як вона організувала свій бізнес Похилячка, іі син пп продає в садіках і школах харчі а вона кришує чесна правда

 • 12:44 | 20.03.2014 о 12:44
  Permalink

  1 що ж ви зробили з людиною, сволоч1? та ту похиляк треба просто не то що люструвати, а так викинути з роботи,, щоб 11 прибиральницею не взяли в ц1л1й област1. ну 1 як вам майдан? добров1льне все? чого ж брехати про те, людям голови морочити. посилати на в1рну погибель д1тей. ради кого 1 чого? ради похиляк? вона як сид1ла, так 1 буде сид1ти. просто народ насправд1 переляканий. а так тепер треба було робити майдан 11 колегам, щоб та похиляк не знала в яке в1кно вил1зати. пан1 Орися, може вам звернутися в прави1 сектор? ну 1 що? хай хоч 11 добре з1б”ють. вони н1чого не бояться. щоб знала, паскуда, як то болить. свобода слова у них 1 демократ1я. падлюки.
  та влада вся та сама, що тепер, що в четвер. 1 ще ви в1рити знаходите в себе сили . пан1 Орися, бажаемо вам мужност1 та здоров”я. хай Господь Вас береже.

 • 21:49 | 21.03.2014 о 21:49
  Permalink

  ВСІМ ДОБРОГО ДНЯ ,я прочитала статтю газети і коментарі написані людьми і зробила свій висновок.
  Моя дитина теж ходила в садок і в той час коли всі кричали що потрібно дати хабаря, а інакше не візьмуть.Я прийшла в садок і мені ніхто слова не сказав, що місця немає чи ще щось,навпаки попросили довідку медичну на оформлення, якої я навіть не брала бо незнала чи потягну той хабар, чи може дитина буде дома.Дала дитину в групу яку набирали і так Бог дав, що цій виховательці вдячна по сьогодні, і моя дитина любить свій садок і вже тепер є у 5 класі, але завжди згадує і бігає в той садок і там ніколи від завідуючої чи вихователів не чула, що в них є проблеми з харчуванням чи немає чим годувати дітей , а от на днях в цей важкий час для нас і для держави, каже важко дістати масло бо всі хочуть готівку, а не перерахунок , але каже їздимо домовляємося і шукаємо вихід, а коли до них заходять дітки випускники навпаки ще запропонують чаю чи пропонують поїсти, напевно що ту порцію, яка є для вихователля чи няні, і не тільки моя дитина приходить до своїх вихователів а більшість з її групи хто проживає в цьому районі і кожному тут завжди раді і немає проблем по сьогодні з продуктами для дітей і в групах оновленно багато меблів, і вікна в групі поміняли не за батьківські кошти. Тому мій висновок. що тут хороший завідувач який вміє працювати ,який вміє керувати людьми і є результати цієї роботи.І ЗНАЮ БАГАТЬОХ З КИМ СПІЛКУЮСЯ З НАШОЇ ГРУПИ І ЩО НІ Я НІ ВОНИ НІЯКИХ ХАБАРІВ НІКОМУ НЕ ДАВАВ І ТОМУ НАШИХ ДІТЕЙ ТУТ ЛЮБЛЯТЬ І ВЕЛИКЕ ЇМ СПАСИБІ. З етичних міркувань не пишу номер садка ,бо всюди знайдеться хтось кому не догодили.

  А якщо тут в 9 садочку завідуюча має такий стаж і чесно працює і активно може працювати в такій сфері у свої 64 роки ,___ в чому я сумніваюся,__ то у неї в садочку проблем з харчуванням дітей не виникло б, оскільки батьки за садочок платять .
  А те ,що причиною є те, що хтось молодий прийде чи мітить на її місце то мені здається, що це цілком нормальна річ і справедливо,тому що вона і так вже давно повинна була дати місце молодій людині, оскільки є сама на пенсії а молодь немає де притулитися і чим дітей годувати і стажу роботи не може відповідно мати бо всюди сидять пенсіонери і не можуть їх посунути. Я ЗГІДНА ЩО В НИХ МАЛА ПЕНСІЯ,А ЖИТИ ТРЕБА, АЛЕ, ЩО РОБИТИ МОЛОДИМ. КОЛИ НЕМАЄ НІ ПЕНСІЇ НІ МІСЦЯ НА РОБОТУ,А ЖИТИ ТЕЖ ТРЕБА І ЩЕ ДІТИ Є ЯКИХ ПОТРІБНО І ВЧИТИ І ГОДУВАТИ..
  ТЕПЕР ХОЧУ СКАЗАТИ СВОЮ ДУМКУ НА РАХУНОК ТОГО . ЩО НІБИТО ЦЕ ВСЕ СТАЛОСЯ ЧЕРЕЗ ЄВРОМАЙДАН.МИ ВСІ ЖИВЕМО І ПРАЦЮЄМО В ЦІЙ КРАЇНІ І ТУТ НАДІЮСЯ БУДУТЬ ЖИТИ НАШІ ДІТИ І ВНУКИ,ТО ПОЯСНІТЬ ЧОМУ ОДНІ НА МАЙДАНІ МАЛИ ВМИРАТИ ЗА НАШЕ МАЙБУТНЄ І КРАЩЕ ЖИТТЯ В ЦІЙ КРАЇНІ А ІНШІ СВЯТКУВАТИ НА ДИВАНІ ПРИЇЗД СИНА ЧИ ГРІТИСЯ В ХАТІ ,А ПОТРІБНО БУЛО ЗАВІДУЮЧІЙ ВИЙТИ НА МАЙДАН І СКАЗАТИ ТІЙ САМІЙ ОЛЬЗІ ПЕТРІВНІ ПОХИЛЯК І МЕРУ НАДАЛУ ЩО ОТАКА В МЕНЕ ПРОБЛЕМА Я НЕМАЮ ЧИМ ДІТЕЙ В САДОЧКУ ГОДУВАТИ,А НЕ ЗАРАЗ ПРО ЩОСЬ ТУТ ЖАЛІТИСЯ, І ПИСАТИ ЗАМОВНІ СТАТТІ В ГАЗЕТУ,БО ЇЇ ХОЧУТЬ ЗВІЛЬНИТИ!!! ЯКБИ МИ ВСІ І ТАКІ ЯК ОЦЯ ЗАВІДУЮЧА ВИЙШЛИ НА СВОЇ МАЙДАНИ І РАЗОМ ПРОТЕСТУВАЛИ, ТО ЦІЄЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ СЬОГОДНІ У НАС НЕ БУЛО Б І МАТИ ВОЙТОВИЧ НАЗАРА НЕ СИДІЛА Б ДОМА І НЕ РИДАЛА ЩО ДО НЕЇ ВЖЕ НІКОЛИ НЕ ПРИЇДЕ СИН НІ З ДАЛЕКОГО ПЛАВАННЯ НІ З ІНШОГО КУТКА ПЛАНЕТИ,ТОМУ РОБИТИ ПРОБЛЕМУ З ТОГО ЩО ХТОСЬ МСТИТЬСЯ ЗА МАЙДАН ЦЕ ЯКАСЬ НЕСЕНІТНИЦЯ, МОЖЛИВО ЦІЙ ЖІНЦІ ПОРА ПІТИ НА ПЕНСІЮ І ДАТИ ДОРОГУ МОЛОДІ ХОЧА І БЕЗ СТАЖУ РОБОТИ ЗАТЕ З ІНШИМИ ПОГЛЯДАМИ НА ПОТРЕБИ ДІТЕЙ І ВИХОВАННЯ,НЕ ТРЕБА БОЯТИСЯ ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ МОЛОДИМ.ВОНИ НЕ ДУРНІШІ ЗА 64РІЧНУ ЗАВІДУЮЧУ, ТИМ БІЛЬШЕ, ЩО У НАС В ТЕРНОПОЛІ Є ПЕДУНІВЕРСИТЕТ І УЯВІТЬ СКІЛЬКИ ПЕРСПЕКТИВНОЇ МОЛОДІ БЕЗ РОБОТИ.
  ТЕПЕР СКАЖУ НА РАХУНОК ПОХИЛЯК О.П.,ЩОБ ТАК ВИСЛОВЛЮВАТИСЯ ПРО ЛЮДИНУ, ТО ПОТРІБНО ЇЇ ДУЖЕ І ДУЖЕ ДОБРЕ ЗНАТИ І ЗНАТИ ЧИМ І ЯК ЛЮДИНА ЖИВЕ І ВЗАГАЛІ БУТИ НАПЕВНО СПОВІДНИКОМ ТІЄЇ ЛЮДИНИ.Я З ОЛЬГОЮ ПЕТРІВНОЮ НЕЗНАЙОМА, БАЧИЛА ЇЇ ДВА РАЗИ І ЦЕ ПО СВОЇЙ ОСОБИСТІЙ ПОТРЕБІ, ТО СКАЖУ ЧЕСНО, ЩО КОЛИ Я КАЗАЛА СВОЇМ ДРУЗЯМ, ЩО В МЕНЕ ВИХІД З СИТУАЦІЇ ТІЛЬКИ ОДИН ЗВЕРНУТИСЯ ДО О.П.ПОХИЛЯК ТО ВСІ ВІДРАДЖУВАЛИ БО МОЛ ЧУЛИ ТЕ І СЕ . АЛЕ В МЕНЕ НЕ БУЛО ЩО ВТРАЧАТИ, ЯК ТО КАЖУТЬ В МОРДУ НЕ ДАСТЬ І Я ПІШЛА ДО НЕЇ ,В МЕНЕ БУВ ШОК ,ЩО ЛЮДИНА ПРО ЯКУ МЕНІ ВСЯКЕ КАЗАЛИ МЕНЕ ЗУСТРІЛА В НЕ ПРИЙОМНИЙ ЧАС І В ПРИВІТНОМУ НАСТРОЇ І ПРИКЛАЛА ВСІХ ЗУСИЛЬ, ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ І ПОВІРТЕ МЕНІ, ГРОШЕЙ В МЕНЕ НЕМАЄ НА СВОЇ ПОТРЕБИ, А ТИМ БІЛЬШЕ, ЩОБ РОЗДАВАТИ.ТОМУ Я ВДЯЧНА ЩО ЛЮДИНА НЕ ВІДМОВИЛА МЕНІ ВИСЛУХАЛА І ПОСТАРАЛАСЯ МЕНІ ДОПОМОГТИ ХОЧА ПРОБЛЕМА МОЯ ЗАЛИШИЛАСЯ ПОКА ЗІ МНОЮ.ТЕПЕР КОЛИ Я ГОВОРЮ ІНШИМ ЯК МЕНЕ ПРИЄМНО ЗУСТРІЛИ ТО ВЖЕ ВИЯВЛЯЄТЬСЯ СЕРЕД МОЇХ ЗНАЙОМИХ Є ЗНАЙОМІ ЯКІ ЗВЕРТАЛИСЯ ДО ОЛЬГИ ПЕТРІВНИ І ВОНА ЇМ ТЕЖ ТАКО ПРОСТО ДОПОМОГЛА,А ОДНІЙ ЗНАЙОМІЙ КАЖЕ ПООБІЦЯЛА ЩО ДОПОМОЖЕ З РОБОТОЮ ,ВЗЯЛА В НЕЇ ТЕЛЕФОН І СКАЗАЛА ЩО ПОДЗВОНИТЬ ТО ВОНА ВЖЕ САМА ПРО ЦЕ ЗАБУЛА А ПОХИЛЯК ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ ЧИ ДВА ПОДЗВОНИЛА І ЗНАЙШЛА ЇЙ РОБОТУ І ТА ЗНАЮ 1000ВІДСОТКІВ ЩО ГРОШЕЙ НЕМАЛА ПЛАТИТИ, І ВОНА ЗАДОВОЛЕНА. ТОМУ ПРО ЩОСЬ ДОБРЕ МИ МОВЧИМО БО ЗА ЦЕ НАМИ НЕ ПИШАЮТЬСЯ А ОБГАДИТИ КОГОСЬ ЦЕ ЗАПРОСТО.НЕ СУДІТЬ І НЕ СУДИМІ БУДИТЕ, ТРЕБА ВМІТИ ЛЮБИТИ І ПРОЩАТИ І ТОДІ ВСЕ В НАС БУДЕ СУПЕР.В КОЖНІЙ СФЕРІ Є ЛЮДИ КОТРІ ІНШИМ НЕ ПОДОБАЮТЬСЯ, А ДРУГІ ЇХ ЛЮБЛЯТЬ, АЛЕ ВСІМ ДОГОДИТИ НЕ МОЖЛИВО САМ БОГ НЕ ДОГОДИВ ЛЮДЯМ , ТО ЩО Ж ГРІШНИМ РОБИТИ…..
  ВИБАЧАЙТЕ, ЯКЩО КОМУСЬ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ МОЯ СТАТТЯ. Я НЕ МАЮ НІЧОГО ПРОТИ ЗАВІДУЮЧОЇ САДКОМ І НЕ ВИГОРОДЖУЮ КЕРІВНИКА ОСВІТИ ПРОСТО ДИВЛЮСЯ НА ЦЕ ЗІ СТОРОНИ ПРОСТОЇ ЛЮДИНИ, ЯКА ТЕЖ МОЛОДА І ТЕЖ НЕМАЄ СТАЖУ РОБОТИ А МАЄ МАЛУ ДИТИНУ КОТРА ХОЧЕ ЩОБ ЇЇ МАМА І ТАТО ХОДИЛИ НА ГАРНУ РОБОТУ ВІДПОВІДНО ДО ЇХНЬОЇОСВІТИ І ТУТ В УКРАЇНІ А НЕ ПО ЗАРОБІТКАХ А З РОБОТОЮ ВАЖКО …..

 • 12:32 | 23.03.2014 о 12:32
  Permalink

  Пані Оля! Вступіться, ви вже купили нерухомість за кордоном, зробили бізнес сину під тернополем, ціною утисків людей і голоду дітей. Ви ідете по трупах опустивши освіту нижче плінтуса. У вас хто голубий, хто наркоман, хто злодій, а хто Ви з своїми прибічниками, які щоденно робите відкати. Чому тільки вартує ваш день народження в Ретро де несли директори до 1000 гривень. завідуючі до 500 – це боротьба з корупцією в дії. Вже дійшло до того. що збирають на небесну сотню. а кошти ідуть в карман. Чому не має комісії про здійснення аудиту в ДНЗ 35, 17,31… Ви поділили людей на своїх та чужих…..

 • 17:19 | 23.03.2014 о 17:19
  Permalink

  Прочитала статтю і крментарі. Шанвні дописувачі, не така вже й свята Орися Іванівна (Диму без вогню не буває). А фінансування освіти в останні роки в Україні дуже плачевне і від Похиляк воно не залежить. У багатьох школах і садочках протікає дах і є багато їхших проблем. Коштів на все не вистачає. Ви всі слухаєте новини і знаєте, що грошей немає, то де вони візьмуться у Тернополя. Нарікати не ворто. А щодо того, що у освітніх закладах багато пенсіонерів, підтримую п.Світлану – дорогу молодим. Наші діти хотять молодого вихователя, молодого вчителя, який їх розуміє і поділяє їх погляди.Тому завідуючій не варто воювати, а краще зробити відповідні висновки (якщо любить діток та колектив.з яким працює, бо і там є проблеми).А начальник управління влізти у кожну шпарину у кожному закладі фізично не може. За її каденції відкрито нові групи у садачках – хіба це не для нас і наших дітей. Хто хоче бачити добро – той і його бачить, а хто не хоче – то й не переконаєш.

 • 14:13 | 24.03.2014 о 14:13
  Permalink

  Прочитала статтю і роблю свої висновки.По-перше,зараз піст і треба кожному задуматись про свою душу і писати лише те, що ви самі бачили і в чому переконані.По-друге, Орисю Марчевську знаю дуже давно…вона мала проблеми зі всіма попередніми начальниками управління(з Дудяком, Тригубою, Личуком…)По-третє,на мітинги ніхто нікого не гнав і обліку не вів, люди ходили туди за покликанням серця і душі.І останнє,треба вчасно і гідно уходити на заслужений відпочинок,якщо ти не можеш керувати закладом.Прийде нова молода людина, яка забезпечить заклад всім необхідним.Треба завжди пам`ятати про те, що незамінних людей немає.

 • 15:57 | 4.04.2014 о 15:57
  Permalink

  Прочитавши статтю і коментарі.досі дивуюся,як наші люди вміють і мають бажанна ображати незнайомих людей. У ДНЗ №9 все почалося швидше ніж майдан,і гроші Орися Іванівна дуже полюбляє,а Ольга Петрівна нормальна і привітна людина,яка може допомогти,якщо це в її компетенції. Я знаю про цей садок дуже багато,бо зараз туди ходить моя дитина і я не маю змоги постійно здавати кошти на різні потреби,які забагає завідуюча.іне потрібно її хвалити, бо за ті роки що вона на посаді можна було садочок зробити золотим.за ті кошти, що здають батьки(мінімум 500 грн. в рік з однієї дитини, порахуйте,якщо в садочку більшеяк 300 дітей), а на території стоїть лише одна гойдалка,яку минулого літа виділила міська рада,то про яку повагу ви несвідомі люди говорите,до цієї завідуючої, яка тепер показує всім яка вона бідна і хвора. Коли випускались дітки минудого року, то їй ще хватило нахабства .щоб для її дому купили плазму в подарунок. Люди думайте,що пишете і про кого!!!!

Коментарі вимкнені.